Sözcü Plus Giriş

BURSA'nın İnegöl İlçesi'nde, 1994- 1996 yılları arasında hakim olarak görev yapan Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, beraberindeki heyetle İnegöl’e gelerek bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.
Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, ilk ziyaretini eski dostu olan Livello Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Alemdar’a yaptı. İşadamı Alemdar, Yargıtay Başkanı Cirit, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akarca, Askeri Yargıtay Başkanı Tuğamiral Hakim Ahmet Zeki Liman, Askeri Yüksek İdare Mahkemesi Başkanı Tümgeneral Abdullah Aslan ve beraberindeki heyeti mobilya fabrikasında ağırladı. Ziyaretin ardından Yargıtay Başsavcısı ve beraberindeki heyet İnegöl köftecisinde öğle yemeği yedi. Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Kaymakam Ali Akça ve Belediye Başkanı Alinur Aktaş, heyete eşlik etti.
Yemeğin ardından konuşma yapan Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, İnegöl’de 1994-1996 yılları arasında hakimlik yaptığını kaydederek şöyle dedi:
"Çok güzel anılarımız var. İnegöl insanı da, tabiatı da ülkemizin en güzel yerlerinden bir tanesi. 22 yıl sonra Yargıtay Başkanı olarak geçerken İnegöl’e uğradık. Güzel bir duygu. Veda yemeğim de burada olmuştu. İnegöl’den Kadıköy’e tayin olmuştum. İnegöl inanılmaz derece değişmiş. 22 yıl önce İnegöl’ün 100 bin civarında nüfusu vardı. O dönemde davalara 3 hakimle bakıyorduk. Şu anda 16 hakimi var. Nüfusu 250 bini aşmış. Organize sanayi bölgesi bir taneydi, şimdi ıslah OSB’lerle birlikte sayıları 4’e çıkmış. Hem istihdam, hem katma değer meydana getirme noktasında İnegöl önemli bir yer. Bir çok vilayetten çok daha önde. Burada olmaktan çok mutluyum."
Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, İsmail Rüştü Cirit'i 22 yıl sonra İnegöl’de Yargıtay Başkanı olarak ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Başkan Alinur Aktaş, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit ve beraberindeki heyete tablolar hediye etti. Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit de Aktaş’a çini plaket hediye etti.
Daha sonra Yargıtay Başkanı Cirit ve beraberindeki heyet yarın yapılacak Yargıtay zirvesine katılmak üzere Bursa’ya gitti.

 

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more