Yarın okullar tatil mi? 28 Ekim Cuma günü tatil mi? Yarım gün mü?

Bu sene 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı cumartesi gününe denk geliyor. Hal böyle olunca öğrenciler ve çalışanlar "28 Ekim Cuma günü tatil mi?" sorusuna cevap aramaya başladılar.

Yarın okullar tatil mi? 28 Ekim Cuma günü tatil mi? Yarım gün mü?

28 Ekim Cuma günü okullar tatil mi? Herkes bu sorunun cevabını arıyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın cumartesi gününe denk gelmesi kafalarda soru işaretlerine vesile oldu. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) da duruma ilişkin resmi bir açıklama yapmayınca konu muallakta kaldı.

28 EKİM OKULLAR TATİL Mİ?

Cumhuriyet Bayramı’nın kutlandığı ülkelerde, bayram 1 (bir) gün, bayramdan bir önceki gün ise yarım gün tatil ilan ediliyor. Fakat henüz resmi bir açıklama yapılmamakla beraber yarın okulların yarım gün tatil edileceği tahmin ediliyor.

2017 YILININ RESMİ TATİLLERİ VE DENK GELDİKLERİ GÜNLER

2017 yılında Resmi tatil olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın cumartesi gününe, yılbaşı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın ise pazar gününe rastlıyor ki bu da söz konusu özel günler için ekstra tatil olmayacağı anlamına geliyor. Pazartesi gününe denk gelen 1 Mayıs İşçi Bayramı'nda resmi tatil yapılabilecek. Kurban ve Ramazan Bayramı’nda ise 2 gün resmi tatil yapılabilecek. 2017 senesinde bayramların yarısı hafta sonuna denk geldiği için uzun tatil hayalleri suya düşeceğe benziyor. 2016’da iki bayramda toplam 18 gün izin yapan çalışanlar 2017'de uzun tatil yapma fırsatını yakalayamayabilir. Ramazan Bayramı’nı 25 Haziran Pazar günü başlayıp,27 Haziran Salı günü sona erecek. Dört günlük Kurban Bayramı’nın ise ikinci ve üçüncü günleri hafta sonuna denk geliyor. 1 Eylül Cuma günü başlayacak olan Kurban Bayramı 4 Eylül Pazartesi günü sona erecek.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...