Yeditepe için havada karada denizde uygulama!

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, 5 bin polisin katılımıyla, "Yeditepe Huzur" adı verilen asayiş uygulaması yaptı. İl Emniyet Müdürü Dr.Mustafa Çalışkan, uygulama noktalarını bizzat denetledi. helikopter destekli uygulamada Deniz Polisi de tekne ve lüks yatları inceledi.

Yeditepe için havada karada denizde uygulama!

İstanbul Emniyet Müdürlüğü her 15 günde bir düzenlediği Yeditepe Huzur Uygulaması’na bir yenisini daha ekledi. Suçların engellenmesi ve aranan suçluların yakalanması için düzenlenen uygulamaya 5 bin polis katıldı. Günlük görevlerinin ardından uygulamaya katılan polisler, akşam saatlerinde belirlenen noktalarda bir araya geldi. Asayiş Şube Müdürlüğü’nce planlaması yapılan uygulamaya Çevik Kuvvet, Kaçakçılıkla Mücadele, Organize Suçlarla Mücadele,  Uyuşturucuyla Mücadele, Güvenlik Şube, Önleyici Hizmetler, Deniz Şube, Havacılık Şube Müdürlüklerinde görevli ekipler katıldı. Uygulama saat 20.00 sıralarında başladı.

FOTO: SOZCU

FOTO: SOZCU

SUÇ KAYITLARINA BAKILDI

İl genelinde 200  noktada yapılan uygulama, sabit sabit yol denetimi, eğlence mekanları ve umuma açık yerlerde denetleme şeklinde gerçekleştirildi. “Yeditepe Huzur” adlı uygulamada şüpheli görülenlerin üzeri arandı. GBT sistemi üzerinden şüphelilerin suç kayıtlarına bakıldı. Helikopter destekli uygulamada Deniz Polisi de, özel tekne ve yatlarda inceleme ve GBT uygulaması yaptı.

FOTO: SOZCU

FOTO: SOZCU

ÇALIŞKAN DENETLEDİ

İstanbul İl Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan uygulama noktalarını bizzat gezerek uygulama yapan polisleri denetledi. Kritik noktalarda gorevli polis noktalarını da inceleyen Mustafa Çalışkan güvenlik tedbirlerinin alınması konusunda polislere uyarılarda bulundu. Suç ve suçlularla mücadeleye aralıksız devam edileceğini vurgulayan Dr. Mustafa Çalışkan uygulamaların amacının suçluları korkutmak, vatandaşların huzurunun sağlanması olduğunu belirtti

İl  Emniyet Müdür yardımcıları ve ilçe müdürlerinin de uygulama doktalarını sürekli denetlediği çalışmada, çok sayıda şüpheli gözaltına alındı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...