Sözcü Plus Giriş

Yıldırım gelecek diye tüm sokağın GBT’si çıkarıldı

Başbakan Binali Yıldırım, hafta sonunu seçim bölgesi İzmir’de geçirdi. Yıldırım, eşi Semiha Yıldırım’la birlikte Göztepe’deki Irmak Çocuk Evi’ni ziyaret etti. Ancak ziyaretten önce “bu kadarına pes” dedirten önlemler alındı.

Ali Ekber ERTÜRK
Güncellenme: 17:11, 20/06/2016
Yıldırım gelecek diye tüm sokağın GBT’si çıkarıldı

Alarma geçen Emniyet, birimlerine yazı yazarak, o sokakta yaşayan herkesin GBT (Genel Bilgi Toplama) kayıtlarının çıkarılmasını istedi. Apartmanlarda oturan tüm mahalle sakinlerinin tek tek GBT kayıtları alındı. Güzergah üzerindeki tüm PTT kutularının da denetlenip üzerine “kontrol edilmiştir” damgası basılması istendi.

90 SAYFALIK ÖNLEM TALİMATI

Emniyet, Başbakanın ziyaretiyle ilgili tam 90 sayfalık önlemler talimatıyla 2 bin 504 personel görevlendirildiğini bildirildi. Yazının bir bölümü şöyle: “Irmak Çocuk Evi'ni Başbakanımız'ın ziyareti nedeniyle sabahın erken saatlerinde belediye ile irtibata geçerek bidonların kaldırılması sağlanacaktır. Güzergah üzerinde bulunan Tedaş PTT kutuları 1 gün öncesinden Polis Merkezi Amirliği ve Tedaş PTT görevlileri ile müştereken kontrol ederek ‘kontrol edilmiştir' bandı yapıştırılarak birlikte tutanak tanzim edilecek ve Belediye ile 1 gün önceden irtibat kurarak üzerindeki çöp bidonlarının kaldırılmasını sağlayacaktır.”

SOKAK SAKİNLERİNİN GBT'SİNİ ALIN

“Ayrıca sokakta oturanların GBT kayıtlarının sorgulanması için kimlik bilgilerini GBT Büro Amirliği'ne ileterek GBT kayıtlarının bakılması sağlanacaktır. GBT Büro Amirliği, sokak içerisinde ikamet edenlerin GBT kayıtlarına bakarak Koordinasyon Şube Müdürlüğü'ne bildirilecektir.”

MUHTAR: KAYITLARI VERDİM

Çocuk Evi'nin bulunduğu Göztepe Mahallesi'nin Muhtarı Pınar Şimşek, Sözcü'nün sorusu üzerine, “Benden, sokakta oturanların kayıtları istendi. Ben de o sokakta olan 6 binadaki vatandaşların kayıtlarını verdim. Bulamadıklarımızı da seçim kayıtlarından çıkarıp verdik” dedi.

Yayınlanma Tarihi:17:09,