Yılmaz Özdil okurlarıyla buluştu

Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil’in son kitabı “Adam” için dün Beşiktaş’taki Kırmızı Kedi Kitabevi’nde imza günü düzenlendi. Özdil’in okurları saatler öncesinde kitabevine gelerek metrelerce kuyruk oluşturdular.

Yılmaz Özdil okurlarıyla buluştu

Yılmaz Özdil, yeni kitabı Adam'ı dün okurları için imzaladı. Okurlar, 13.00'da başlayacak imza günü için saat 11.00'dan itibaren kitabevine gelmeye başladılar. Dakikalar ilerledikçe imza kuyruğu kitabevinin dışına taşarak metrelerce uzadı. İmza gününe 7'den 70'e Türkiye'nin dört bir yanından gelen okurlar Özdil ile hasret giderdi. Özdil'e “İyi ki varsınız. Vazgeçmek yok yola devam. Adam diyerek kitabınızda yer verdiğiniz herkes bizim için de adam” diye seslenen okurları duygusal anlar yaşadılar. Özdil tüm okurları ile sohbet edip fotoğraf çektirdi. Okurlarının kitaplarını saatlerce imzalayan Özdil, okurlarına da kendi kitabını imzalattı. İmza günü boyunca Özdil'in yeni kitabı “Adam” okurlar arasında elden ele dolaştırılarak tek tek imzalandı.

ozdil2“ONUN GİBİ YAZARLARA İHTİYAÇ VAR”

Özdil'in okurları arasında 7 yaşında çocuk da elinde bastonu ile ayakta durmakta zorlanan 82 yaşında kadın da vardı. İmza gününe 15 aylık oğlu Kuzey Boras ile gelen Ümit Bozdağ, “Özdil'in günlük yazılarını da kitaplarını da yakından takip ediyorum. Atatürkçü laik bir Türkiye için ülkemizin Yılmaz Özdil gibi dürüst yazarlara ihtiyacı var. 15 aylık oğlumu da bu çizgide yetiştirmek istiyorum. Ailece hayranıyız” dedi.

“KİTAPLARINI TORUNLARIMA MİRAS BIRAKACAĞIM”

ozdil682 yaşındaki Türkan Cantürk de bastonu ile Özdil'e son kitabını imzalatmaya gelenler arasındaydı. Cantürk “Bana bütün kitaplarınızı kızım aldı, alıyor. Ben de bu kitapları torunuma miras bırakacağım. Ailece sizi okuyoruz. Allah size sağlık ve uzun ömür versin” diye konuştu.

ozdil1Esin Öztürk de kitabı imzalatmaya 7 yaşındaki oğlu Mert Öztürk ile geldi. Öztürk “Oğlum daha küçük ama ben Özdil'in kitaplarını ileride okuması için şimdiden aldım” dedi. İmza günün Kandıra'dan gelen Kandıra Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Başkanı Sevim Eren de dernek olarak 28 Ekim günü düzenledikleri Cumhuriyet Balosu için hazırladığı plaket şeklindeki davetiyeyi hediye etti.

ozdil5ATATÜRK TİŞÖRTLERİ İLE GELDİLER

Yılmaz Özdil'in imza gününe gelen okurların giydiği Atatürk baskılı tişörtler de ilgi çekti. Okurları Atatürk resminin yer aldığı tişörtleriyle Özdil ile birlikte hatıra fotoğrafları çektirdiler.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...