Yılmaz Özdil panelinde izdiham

Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil’in Başkent Üniversitesindeki paneli izdihama neden oldu. Özdil’i yerlere ve sahneye oturan bini aşkın kişi dinledi. “Cumhuriyet” konulu panelin dinleyicileri arasında Başkent Üniversitesi kurucusu Prof. Mehmet Haberal da yer aldı. Haberal panelin sonunda Özdil’e bir plaket de verdi.

Yılmaz Özdil panelinde izdiham

İhsan Doğramacı Konferans Salonu'ndaki panelde konuşan Özdil “Cumhuriyet bizlere yanlışlara müdahale yetkisi veriyor. Ben bu yetkiyi Nutuk'tan ve Atatürk'ün Gençliğe hitabesinden aldım. Cumhuriyet müdahale etmektir. Yanlışa müdahale edelim'' dedi ve şunları söyledi:

Foto: Yavuz Alatan

Foto: Yavuz Alatan

‘' Dünyada “Korkma” diye başlayan bir istiklal marşı yok. AKP dünden bugüne kadar var olan bütün hükümetlerin toplamıdır. Şimdi cumhuriyeti tersten anlatmamız gerekiyor. Türkiye'de üç konuda herhangi bir bilgi birikimi gerekmiyor. İsteyen herkes gazeteci, siyasetçi veya müteahhit olabiliyor. Hayata para odaklı bakmak cumhuriyet değildir. Siirt'te olmayan havaalanı yolunda fabrika açacağını söyleyen Jet Fadıl cumhuriyet değildir''

Foto: Yavuz Alatan

Foto: Yavuz Alatan

50 BİN LİRAYI BEN VEREYİM

TBMM Başkanı İsmail Kahraman ile ilgili laiklik konusunda yazdığı yazılar nedeniyle hakkında 50 bin liralık tazminat davası açtığını belirten Özdil, ‘'Mahkemede hakime 50 bin lira vereyim laiklik maddesi yerinde kalsın dedim. Hatta sonra madde başına 5 bin lira vereyim cumhuriyetin değiştirilemeyecek maddeleri de kalsın dedim. İsmail Kahraman cumhuriyet değildir'' diye konuştu.

Foto: Yavuz Alatan

Foto: Yavuz Alatan

GÜL CUMHURİYET DEĞİLDİR

‘'Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül için dindar cumhurbaşkanı dediler. Bu memlekette onda önce müslüman yok muydu, cami yok muydu. Abdullah Gül cumhuriyet değildir'' diyen Yılmaz Özdil şöyle devam etti:

‘'Orhan Pamuk da yazar değil, konuşarak ödül aldı. Kendisi çok satan ama okunmayan bir yazar. İsviçre'de kaç kişiyi kestiğimizi söyledi. Orhan Pamuk cumhuriyet değildir. Kene nedeniyle önlem olarak Sağlık bakanı pantolon paçalarınızı çoraba sokun dedi. Recep Akdağ cumhuriyet değildir''

Foto: Yavuz Alatan

Foto: Yavuz Alatan

TÜYLERİ YOLUNMUŞ HİNDİ

‘'Bankacılık sektörünün yüzde 90'ı yabancıların eline geçti'' diyen Özdil, “Oyak Bank'ı satın alan Hollanda bankasını inceledim. Bunlar bir Türkiye raporu hazırlıyor. Raporun kapağında mutfakta bir kadın resmi var. Kadın elinde tüyleri yolunmuş bir hindi tutuyor. İngilizce Hindi Türkiye anlamına da geliyor. Fotoğrafın altında ‘Tamamen yolundu” yazıyor. İş dünyası siyasetçi ve askerler ile tamamiyle yolunduk. Bunlar da cumhuriyet değildir” açıklaması da yaptı. Özdil şöyle devam etti:

GÖZÜ AÇIK HEYKEL

Cemil İpekçi, AKP ile iş tuttuğu dönemde PTT hostes ve simitçi kıyafetlerinin dizaynını aldı ama PTT ihalesi olmayınca bu sefer de AKP'ye oy vermeyeceğini söyledi. Cemil İpekçi, Cumhuriyet değildir. Haşim Kılıç, Türkiye'de hukukçu bulunamadığı için Anayasa mahkemesinin başına getirildi. Anayasa mahkemesinin önüne bir heykel dikti ama onun gözleri açıktı. Bu açıkgöz hukukla milleti içeri attılar. O heykel de cumhuriyet değildir. Eski hava kuvvetleri komutanı da şehitler gelirken gitti golf oynadı o da cumhuriyet değildir. Melih Gökçek de cumhuriyet değildir. Koli koli yardım dağıtıyordu. Ben de bir canlı yayına Melih'in yardım kolisini çıkardım, ondan daha çok reyting aldım.''

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...