Sözcü Plus Giriş

Yol kenarına bırakılan köpekler barınağa götürüldü

Yol kenarına bırakılan köpekler barınağa götürüldü

Güncellenme: 11:04, 31/03/2016
Yol kenarına bırakılan köpekler barınağa götürüldü

ANTALYA'nın Akseki İlçesi'nde yol kenarına bırakılan, soğuk ve açlıkla mücadele ederken telef olmaya başlayan köpekler, hayvanseverler ve Konyaaltı Belediyesi ekipleri tarafından toplanarak barınağa götürüldü.
Akseki- Seydişehir karayolu üzerinde yaklaşık 10 gün önce kim tarafından bırakıldığı belirlenemeyen onlarca köpek, soğuk, açlık ve susuzlukla karşı karşıya kaldı. Dağlık ve ormanlık arazide yiyecek ve içecek bulmakta zorlanan köpeklere yoldan geçen bazı sürücüler yardım etmeye çalıştı. Bazı köpekler yiyecek arayışı sırasında karayolundan karşıya geçmek isterken araçların çarpması sonucu telef oldu, birçoğu açlık ve susuzluğa yenik düşerken, bazıları ise soğuk havaya karşı koymaya çalışırken can verdi.
KONYAALTI BELEDİYESİ YARDIM ELİ UZATTI
Köpeklerin durumunun gündeme gelmesinin ardından Antalya Konyaaltı Belediyesi, köpeklerin toplanması için harekete geçti. Hayvansever Hediye Gündüz ve belediyede görevli veteriner ve 2 barınak görevlisi, bölgeye giderek köpekleri topladı. Köpeklerin Konyaaltı Belediyesi'ne ait barınaklara götürülerek tedavi edileceği ve bakımlarının yapılacağı belirtildi.
'KÖPEKLERİN İNSANLARA GÜVENİ KALMAMIŞ'
Hayvansever Hediye Gündüz, "Antalya- Konya il sınırına kadar gittik. Onlarca köpekten sadece 16'sını toplayabildik. Canice terk edilen köpeklerin insanlara güveni kalmamış, insanları görünce kaçıyorlar. Yazık, bunları ölüme terk etmişler. Bunları ormanlık alanlara ve yol kenarlarına bırakarak açlıktan ve soğuktan ölmelerine göz yumanlara yazıklar olsun" diye konuştu.

 

DHA