Yolcunun hayatını kurtaran şoföre plaket

Yolcunun hayatını kurtaran şoföre plaket

Yolcunun hayatını kurtaran şoföre plaket

İZMİR'de, sefer sırasında rahatsızlanan kadın yolcuyu hastaneye götürerek yaşamını kurtaran belediye otobüsü şöförü Hüseyin Çelik'e, İzmir Şoförleri Kaza Yardım Derneği (İZDER) Başkanı Erdal Erbakan teşekkür plaketi verdi, kol saati hediye edildi.
Kentte Salih Omurtak ile Üçyol Metro hattında çalışan, İzmir Büyükşehir Belediyesi toplu ulaşım şirketlerinden İZULAŞ'ta görev yapan belediye otobüsü şöförü Hüseyin Çelik, geçen hafta sefer sırasında fenalaşan kadın yolcuyu, diğer yolcularla birlikte, yakınındaki İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisine yetiştirip, yaşımını hayatını kurtardı.  6 Bin üyesi bulunan İzmir Şöförleri Kaza Yardım Derneği'nin Başkanı Erdal Erbakan, şoför Çelik'e, dernek binasında düzenlenen törenle, teşekkür plaketi verip, bir kol saati hediye etti.
Dernek Başkanı Erbakan, böyle bir üyeye sahip olmaktan gurur duyduklarını belirterek, "Kendisi insan hayatına gösterdiği saygı ile insanlık adına örnek bir davranışta bulundu. Bu davranışı diğer meslektaşlarına da örnek olacaktır. Kendisi son derece deneyimli, halkla ilişkileri güçlü, uzun yıllar da yurt dışında ve yurt içinde turizm söktörüne hizmet etmiş bir arkadaşımız" dedi. Şöför Hüseyin Çelik, taşıdığı yolcuyu hastaneye yetiştirmenin bir insanlık görevi olduğunu belirterek, şöyle dedi:
 "O an hiç güzümün önünden gitmiyor. Seyir halindeyken yolcuların arasından yardım edin sesleri duyunca hemen dörtlüleri yakıp otobüsü yolun kenarına park edip yardıma koştum. Sol tarafta oturan yolcunun koltuğa devrildiğini gördüm. Fenaşalan yolcu hem benim hem de diğer yolcuların seslenişlerine cevap vermiyordu. Durumun kritik olabileceğini düşündüm. Yanındaki çocuğun da çok üzüldüğünü görünce hemen diğer yolcularında görüşünü alarak durumu 112 acil servise bildirerek hastaneye doğru yola çıktım. Yoldada hastanenin acil servisine arayarak hasta getirdiğime dair bilgi verdim. Hastanın sağlığının düzelmesi benim için büyük mutluluk oldu."

 

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...