Sözcü Plus Giriş

Yozgat Valisi Yazıcı, kazada yaralanan askerleri ziyaret etti

Yozgat Valisi Yazıcı, kazada yaralanan askerleri ziyaret etti

Güncellenme: 13:40, 22/02/2016
Yozgat Valisi Yazıcı, kazada yaralanan askerleri ziyaret etti

Harun GÖKÇEOĞLU YOZGAT, (DHA)- YOZGAT Valisi Abdulkadir Yazıcı ile İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, Akdağmadeni İlçesi yakınlarında buzlanma nedeniyle kontrolden çıkan cezaevi nakil aracının devrilmesi sonucu meydana gelen trafik kazasında yaralanan askerleri hastanede ziyaret etti.
Yozgat`ın Akdağmadeni İlçesi`nde cezaevi nakil aracının devrilmesi sonucu 26 yaşındaki Astsubay Çavuş Hamza Kıraç şehit olurken, 6 asker, 2 mahkum ve 2 şoför yaralandı. Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı ve İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, bugün yaralı askerleri hastanede ziyaret ederek `Geçmiş olsun` dileğinde bulunup, durumları hakkında bilgi aldı. Yaralı asker ve yakınları ile sohbet eden Vali Yazıcı, kazanın dün akşam Akdağmadeni ilçesi yakınlarında meydana geldiğini belirterek, şöyle dedi:
"Karın etkisiyle bir mahkum nakil aracı kayma sonucu devrildi. İçerisinde 5 askerimiz, 2 rütbeli askerimiz, 2 mahkum, 2 şoför vardı. Maalesef önde oturan rütbeli askerimiz şehit oldu. Mahkumun birisinde biraz sıkıntı var. Ama hayati tehlikesi yok. Diğer rütbelimizde küçük bir yarası var, diğer 5 askerimizin de hayati olmayan küçük yaralanmalar var. Şehidimizin naaşını bugün memleketi Kahramanmaraş’a  gönderdik. Tüm milletimizin başı sağ olsun, yakınlarına Allah sabır versin. Yaralılarımızın durumları iyi. İnşallah 2-3  gün içerisinde taburcu olur çıkarlar."
DHA