Sözcü Plus Giriş

Yozgat’ta içkiyi yasaklayan vali AKP adayı çıktı!

Yozgat’ta OHAL’i gerekçe gösterip bar, pavyon, gazino ve içkili yerleri kapatan Vali Kemal Yurtnaç’ın son seçimde AKP’den Tokat milletvekili adayı olduğu belirlendi.

Sözcü Ankara
18:29 -
Yozgat’ta içkiyi yasaklayan vali AKP adayı çıktı!

Yurtnaç 1 Haziran seçimleri için Başbakanlık müşavirliği görevinden istifa etmiş listelerde yer alamayınca göreve geri dönmüş, ardından da Yozgat'a vali olarak atanmıştı.

İLGİLİ HABERYozgat Valisi'nden içki yasağına ilginç savunmaYozgat Valisi’nden içki yasağına ilginç savunma

Tokat'lı olan Yurtnaç, Sinop-Dikmen, Bingöl-Solhan, Siirt-Tillo, Samsun- Ladik'de kaymakamlık, Erzincan, Giresun ve Denizli'de vali yardımcılığı yapmıştı. AKP'li Bakan Faruk Çelik'in danışmanlığı ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı görevinde de bulunmuştu.

 

İLGİLİ HABERYozgat Valiliğinden Yozgat Valiliğinden “bar, pavyon” açıklaması

ODASINDA BÖCEK BULUNDU

Yurtnaç'ın Başbakanlık Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Başkanı olduğu dönemde makam odasında dinleme cihazı da bulunmuştu. Prizin içine konan böceğin ve sim kartın İran uyruklu bir kişiye ait olduğu, iki kadının da dinleme olayına karıştığı belirlenmişti. Bu olayla ilgili ‘'Aşk dedikoduları'' da ortaya atılmış, böceği ‘'Kıskanç bir kadının koydurduğu'' öne sürülmüş Yurtnaç ise, ‘' Ben şikayetçi oldum. Bu konuda gayri ahlaki işlerle uğraşılıyor'' açıklaması yapmıştı.

 

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more