Yüksekova Kaymakamı facebook’tan mesaj verdi

"Sayın Cumhurbaşkanımız bizleri misafir ettiler. Sizlere selam ve muhabbetlerini ilettiler. Bölgemize çok güzel müjdeleri var"

Yüksekova Kaymakamı facebook’tan mesaj verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önceki gün Ak Saray'da misafir ettiği kaymakamlara “Yeri geldiği zaman mevzuatı bir kenara koyun. Gerekirse belediyelerin araç gereçlerine el koyarak, diğer imkanları kullanarak hayatı normale döndürmek zorundayız” diye talimat vermişti. Erdoğan’ın talimatının ardından görev bölgelerine dönen kaymakamlarda harekete geçti. Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Kaymakamı İbrahim Çenet ilçe sakinlerine facebook hesabından yaptığı açıklamayla seslendi.

FOTO:DHA/Arşiv – Erdoğan, kaymakamlara “gerekiğinde mevzuatı kenara koyun” dedi.

Erdoğan’la çektirdiği fotoğrafı da sosyal medyadan paylaşan Kaymakam Çenet “Değerli Yüksekovalılar; bizler karşımıza çıkarılan her türlü güçlüğe rağmen sizler için çalışmaya devam ediyoruz ve devam edeceğiz. Bakın 2008’de açtığımız devlet hastanemiz 40 kadar uzman hekimimizle halkımıza hizmet ediyor, havaalanımızla ilgili uçuş tarifelerinde yaşadığımız sorunu en kısa sürede gidereceğiz, Yüksekova organize sanayi adımlarını attık; yer tesbit çalışmaları bitti. Bölünmüş otoyol ve çevre yolu projelerimiz, kayak tesislerinin kurularak bölge turizmine kazandırılması, üniversitenin açılması oldukça önem arz ediyor. Esendere Gümrük Kapısı’nda yürütülen çalışmalar artık tamamlanmak üzere. Şimdi bakıyorsunuz; bu bölgenin içinde yer alan bazı dinamikler halkın ihtiyaç duyduğu bu hizmetlere karşı çıkıyor ve halkın yaşadığı sokakları birer köstebek yuvasına çevirmeye çalışıyorlar. Bakın; geçtiğimiz salı günü Sayın Cumhurbaşkanımız bizleri misafir ettiler. Sizlere selam ve muhabbetlerini ilettiler. Bölgemize çok güzel müjdeleri var; zamanı geldiğinde inşallah hep birlikte göreceğiz; sözün özü güzel günler bizleri bekliyor; çünkü Allah her zaman doğrunun yardımcısıdır, hiçbiriniz sahipsiz değilsiniz, biraz sabır; Cumanız mübarek olsun” dedi. (DHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...