Sözcü Plus Giriş

Emniyet Müdürlüğü’ne ve öğretmenevine roketatarlı saldırı

Hakkari Yüksekova'da PKK'lı teröristler, emniyet müdürlüğü binası ile öğretmenevine havan ve roketatarlı saldırıda bulundu.

Güncellenme: 12:52, 24/03/2016
Emniyet Müdürlüğü’ne ve öğretmenevine roketatarlı saldırı

PKK’lı hainler operasyonların devam ettiği Hakkari’de de saldırmaya devam ediyor. Yüksekova’daki saldırılarda binada öğretmenevinde bulunan öğretmenler ve bazı vatandaşlar güvenlik güçleri tarafından tahliye edildi. Güvenlik güçlerinin ilçedeki vatandaşlara yiyecek ve yaşam malzemesi dağıtımları da saldırıya rağmen aralıksız sürdürdü.

FOTO: DHA / PKK’nın roketli saldırısında öğretmen evinin duvarında büyük bir delik açıldı.

Yüksekova’da PKK’lı teröristler tarafından Eski Kışla, Orman, Mezarlık, Yeşildere, Yeni, Cumhuriyet, Dize, Güngör ve Esentepe mahallelerinde kazılan çukurların kapatılması ve oluşturulan barikatların kaldırılması amacıyla 13 Mart’taki sokağa çıkma yasağının ardından başlatılan ‘Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle’ operasyonu devam ediyor.

FOTO: DHA / Saldırılara rağmen bölgede yaşayan vatandaşlara yapılan yardımlar aralıksız sürdü.

PKK’lı teröristler, emniyet müdürlüğü binası ile öğretmenevine havan ve roketatarlı saldırıda bulundu. Binada bulunan öğretmenler ve bazı vatandaşlar güvenlik güçleri tarafından tahliye edildi. Tahliye edilenler sağlık kontrolünden geçirilirken, güvenlik güçlerinin ilçedeki vatandaşlara yiyecek ve yaşam malzemesi dağıtımlarını da aralıksız sürdürdüğü belirtildi.

DHA

Yayınlanma Tarihi:12:20,