Sözcü Plus Giriş

Yaşar KAPLAN/ YÜKSEKOVA (Hakkari), DHA- HAKKARİ'nin Yüksekova İlçesinde güvenlik güçlerinin başlattığı operasyonlar ile arama, tarama çalışmalarının tamamlanmasını ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca 19 ilden gönderilen yaklaşık 100 kişilik bir ekiple, hasar tespit çalışmalarına başlandı.
Hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve ilçede yuvalanan PKK'lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için 13 Mart'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağınını ardından başlatılan 'Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle Müşterek Operasyonu', 20 Nisan'da tamamlandı. Halen sokağa çıkma yasağının devam ettiği ve arama tarama çalışmalarının da büyük oranda tamamlandığı Yüksekova'da hasar tespit çalışmalarına da başlandı.
Geçtiğimiz Çarşamba günü Kaymakam İbrahim Çenet Başkanlığı'nda, mahalle muhtarları ve Yüksekova Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Salih Özdemir'in katılımıyla yapılan toplantınının ardından, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 19 ilden gönderilen yaklaşık 100 kişilk ekip, mahalle muhtarlarının eşliğinde çalışmalarına başladı. Çalışmalara, en çok hasarın olduğu Yeşildere, Orman, Mezarlık, Eski Kışla, Cumhuriyet, Kani Heyder, Esentepe, Esenyurt, Dize ve Güngör Mahallelerinden başlanarak yapıldığı; çalışmaların tamamlanmasının ardından da ağır, orta ve az hasarlı olarak bir raporun çıkarılacağı belirtildi.

DHA