Sözcü Plus Giriş

Yüksekova'dan Hakkari'ye göç eden ailelere Kızılay'dan yardım

Yüksekova'dan Hakkari'ye göç eden ailelere Kızılay'dan yardım

Güncellenme: 11:40, 21/03/2016
Yüksekova'dan Hakkari'ye göç eden ailelere Kızılay'dan yardım

KIZILAY Hakkari Şubesi, operasyon ve sokağa çıkma yasağının sürdüğü Yüksekova İlçesi'nden Hakkari merkeze göç eden 100 aileye gıda ve kıyafet yardımında bulundu. Kızılay Şube Başkanı Fadıl Alçiçek, şu ana kadar kendilerine başvuran 250 aileye yardımda bulunduklarını söyledi.
Operasyonların sürdüğü Yüksekova'da yüzlerce aile başta Hakkari ve Van olmak üzere çevre illere göç ederken, Kızılay Hakkari Şubesi, mağdur olan ailelere yardım elini uzattı. Şube Başkanı Fadıl Alçiçek, Yüksekova'dan Hakkari merkeze gelen 100 aileye gıda ve kıyafet yardımında bulunduklarını söyledi. Bulak Mahallesi'nde bulunun Cumhuriyet ilk ve orta okulunun önündeki konteynerde hizmet veren Kızılay Şubesi önüne gelen Yüksekovalı aileler, yardımlarını Kızılay Hakkari Şube Başkanı Fadıl Alçiçek'in elinden aldı.
Alçiçek, "10 Şubat'tan bu yana bu grupla birlikte toplam 250 aileye yardım etmişiz. Şu anda da bize 100 başvuru daha var. Onlar için de para yardımı en kısa zamanda gelecek. Derneğimize başvuran herkese yardımcı oluyoruz. Kavurma, gıda paketi , battaniye ve çocukları için giyim yardımında bulunuyoruz" dedi.

DHA