Zabıta pastane ve fırınları denetledi

Zabıta pastane ve fırınları denetledi

Zabıta pastane ve fırınları denetledi

AĞRI Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, fırın ve pastanelere yönelik denetim yaptı. Denetimlerde eksiklik bulunan işyerleri hakkında tutanak tutuldu.
Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kent merkezindeki fırın ve pastane imalethanelerini dolaşarak hijyen kurallarına uyup, uymadığını kontrol etti. İmalethanede temizlik koşullarına uymayan iş yerlerlerine uyarıda bulunan zabıta ekipleri, ekmek gramajlarını da kontrol etti. Denetlenen 27 pastane ve fırından 16'sının hijyenik olmadığını tespit eden ekipler, bunları tutanak haline aldı. İş yeri sahiplerine bir hafta süre tanıyan zabıta ekipleri, ikinci denetlemede de aynı sorunlarla karşılanılması durumunda gerekli cezai işlemin uygulanacağı konusunda uyardı. Titizliğe ve hijyene önem veren imalatçıları tebrik eden ekipler, bir daha ki gelişlerinde daha temiz olmaları konusunda dikkat etmelerini söyledi.
Ağrı'yı modern ve daha temiz yaşanabilir bir kent haline dönüştürmek için çalışmalarını sıklaştırdıklarını dile getiren Zabıta Müdürü Mehmet Vefa Çalboğa, şöyle konuştu:
"Ağrı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü olarak, modern ve yaşanabilir bir kent ideali olan belediye yönetiminin talep ve talimatları doğrultusunda, son zamanlarda kentte denetim ve düzenleme çalışmalarımızı daha da artırıyoruz. Hijyen konusunda oldukça titiz davranıyoruz. Çünkü halka ulaştırılan besinlerin temiz olması, sağlıklarının da iyi olması için en büyük sebeptir. Diğer çalışmalarımız, yeni yaptığımız sabit halk pazarı, kaldırım üstü işgal engelleme çalışmaları, fırın, lokanta ve kasap imalathaneleri gibi alanlarda sıkça hijyen mevzuat denetimleri yapıyor ve uygun olmayan yerleri uyarıyoruz. Aynı hijyeni aksattıkları taktirde, cezai işlem uyguluyoruz."

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...