Sözcü Plus Giriş

Zihinsel engelli kız çocuğuna taciz iddiası

Adana’da zihinsel engelli F.T.’yi kaçırarak hap içirdikten sonra elle taciz ettiği ileri sürülen 5 kişi gözaltına alındı.

Güncellenme: 18:42, 23/03/2016
Zihinsel engelli kız çocuğuna taciz iddiası

Mehmet SERBES/ADANA
Adana'da yüzde 40 zihinsel engelli F.T.'yi kaçırarak hap içirdikten sonra elle  taciz ettiği ileri sürülen 5 kişi gözaltına alındı. Mahkeme çıkarılan şüphelileri adli kontrolle serbest bıraktı.

FOTO: SÖZCÜ

Adana'da yüzde 40 zihinsel engelli olan 14 yaşındaki F.T.'yi  kaçırdıktan sonra hap içirerek elle taciz ettiği ileri sürülen Bayram G. (31),  Fikret T. (26), Bora Ş. (29), Adem A. (25) ve Abdullah A. (25) gözaltına alındı. Olayı doğrulayan ama suçu birbirinin üzerine atan 5 zanlı çıkarıldıkları mahkeme tarafından adli kontrol kararı ile tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı.

FOTO: SÖZCÜ

“SENİ REZİL EDERİM”
Olay merkez Çukurova ilçesinde bulunan Adnan Menderes Bulvarı'nda meydana geldi. İddiaya göre, kız çocuğu F.T., uzaktan akrabası olan Esra S.(33) ile gezmeye çıktı. Bir kafeye oturduklarında F.T.'nin arkadaşı olan Fikret T.  yanlarında geldi. Fikret T., küçük kıza “Seni 4-5 gün önce yanıma çağırdım. Neden gelmedin?. Çabuk arabaya binin yoksa sizi burada rezil ederim” dedi.

FOTO: SÖZCÜ

KIZA HAP İÇİRDİLER
Tehdit edilen Esra S. ile F.T., korktukları için arabaya bindi. Araçta bulunan Bayram G., Bora Ş., Adem A. ve Abdullah A. Türkmen Başı Bulvarı'na doğru hareket etti. Esra S., “Şu markette durun sigara alacağım. Sonra nereye isterseniz gelirim” dedi. Esra S.'nin marketin kasiyerinden yardım istediğini gören zanlılar oradan uzaklaştı. O sırada Fikret T., küçük kızın cep telefonundan Esra S.'nin eşine, “Beni eve bıraktılar. Esra ablaya söyle beni merak etmesin” diye mesaj attı.

SERBEST KALDILAR
Adnan Menderes Bulvarı'na gelen şüpheliler burada küçük kıza hap içirdi. Kendinden geçen F.T.'ye 5 kişi birden elle tacizde bulundu. Şüpheliler ve F.T.,  geceyi Tellidere Mahallesi'nde bir evde geçirdi. Kendine gelen F.T. kaçmayı başardı ve başından geçenleri annesine anlattı. F.T.'nin annesi polise giderek şikayetçi oldu. Ahlak Büro Amirliği ekipleri, zanlıları gözaltına aldı. Emniyetteki sorgularında olayı doğrulayan ama suçu birbirlerinin üzerine atan şüpheler, ‘çocuğun cinsel istismarı ve kişiyi hüviyetinden yoksun bırakma'  suçlarından adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan 5 şahıs adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

Yayınlanma Tarihi:18:41,