Ali Koç kimdir? Ali Yıldırım Koç’tan kardeşi için ilk açıklama!

Koç Holding yönetim kurulu üyesi olan Ali Koç kimdir? İşte iş adamı Ali Koç'un hayatından ve kariyerinden detaylar...

Ali Koç kimdir? Ali Yıldırım Koç’tan kardeşi için ilk açıklama!

Dün sabah (21 Ocak) kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren ve sevenlerini yasa boğan Mustafa Koç'un ani ölümü ailesini de derinden sarstı. Mustafa Koç'un küçük kardeşi Ali Koç, ağabeyinin ani ölümüyle ilgili “Hiçbir sorun yoktu. Çok mutluydu, enerjikti, zayıflıyordu, spor yapıyordu. Demek ki (alnını göstererek) burada ne yazıyorsa o” dedi.

ALİ KOÇ KİMDİR?

Ali Yıldırım Koç, Rahmi Koç’un en küçük oğlu ve Koç Holding yönetim kurulu üyesidir. 2 Nisan 1967, İstanbul doğumlu olan Ali Koç Londra Harrow School’dan mezundur. Lisans eğitimini Rice University’de yapan Ali Koç, Harvard University’de de yüksek lisans yapmıştır.

ABD’de çeşitli kuruluşlarda çalıştıkta sonra Koç Holding yönetim kurulu üyesi kurumsal iletişim ve bilgi grubu başkanı oldu. Ali Koç, Nevbahar Koç ile evli ve 2 çocuğu var.

Ali Koç Fenerbahçe Spor Kulübü’nün de eski yöneticisidir. Fenerbahçe Spor Kulübü kongre üyesidir ve 1907 Fenerbahçe Derneği’nin başkanlığını yapmaktadır. 30 Mayıs 2015 tarihindeki Fenerbahçe Spor Kulübü olağan kongresinde bir sonraki kongrede başkan adayı olacağını açıklamıştır. Ali Koç aynı zamanda Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu üyelerindendir.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...