Sözcü Plus Giriş

Aliye Boydak kimdir?

Aliye Boydak, FETÖ finans ayağına yapılan soruşturma kapsamında gözaltına alındı. Aliye Boydak, Boydak Holding'te yönetim kurulu başkanvekili olan Şükrü Boydak'ın eşi. Peki Aliye Boydak kimdir?

08:53 -
Aliye Boydak kimdir?

Kayseri’de darbe girişimi sonrası başlatılan FETÖ/PDY operasyonları kapsamında gözaltına alınan 15 kişi arasında yer alan Boydak Holding Yönetim Kurulu üyesi Şükrü Boydak’ın eşi Aliye Boydak, çıkarıldığı Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Aliye Boydak ile birlikte FETÖ’nün Kayseri’deki imamları olduğu ileri sürülen toplam 9 kişi tutuklanırken, 6 kişi ise yurt dışına çıkış yasağı ve adli kontrol şartıyla salıverildi. Peki Aliye Boydak kimdir?

VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ

Emniyet Müdürlüğü'nde sorguları tamamlanan, aralarında Boydak Holding Yönetim Kurulu üyesi Şükrü Boydak’ın eşi Aliye Boydak’ın da bulunduğu 15 şüpheli, Adli Tabip'liğe sağlık kontrolüne getirildi. Çevrede toplananlar ise şüphelilere, tepki göstererek bindikleri aracı yumrukladı. ‘Vatan hainleri’ sloganı atan grup, polisin müdahalesiyle uzaklaştırıldı. Ardından şüpheliler, nöbetçi mahkemeye çıkarılmak üzere adliyeye gönderildi.

ALİYE BOYDAK’IN EŞİ ŞÜKRÜ BOYDAK KİMDİR?

Aliye Boydak’ın eşi olan Şükrü Boydak, Boydak Holding’te Yönetim Kurulu Başkan Vekili , 1955 yılında Kayseri'de doğdu. Şükrü Boydak, 1970 yılında İstikbal Mobilya'da iş hayatına başlamış ve İstikbal Mobilya'da yöneticilik deneyiminden sonra Genel Müdür olarak görev almayı sürdürmüştür. 1995 yılında Boytaş Mobilya'nın kurucu başkanı olarak çalışmalarını devam ettiren Şükrü Boydak, 1998 yılına kadar Boytaş A.Ş'nin Genel Müdürlüğü görevini üstlenmiş olup şu an Boytaş Mobilya Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinin yanı sıra Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Boydak Holding'in birçok firmasında yönetim kurulu üyeliği görevlerini devam ettirmektedir. Şükür Boydak, Aliye Boydak ile evli ve 5 çocuk babasıdır.

BOYDAK HOLDİNG’TEN DARBE GİRİŞİMİNE DAİR YAPILAN AÇIKLAMA

Boydak ailesi adına açıklamayı yapan Hacı Boydak, “15 Temmuz gecesi, başta Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'a milli iradenin yegane tecilligahı yüce meclisimize, seçilmiş hükümetimiz ve aziz milletimize karşı yapılan hain ve alçakça terör girişiminin acısını tüm sıcaklığı ile yaşamaya devam etmekteyiz.

Yürekten inanıyoruz ki, 15 Temmuz demokrasi tarihimizin dönüm noktası olacak ve hiçbir hain bundan böyle vatanımıza kast etmeyi aklından bile geçiremeyecektir. Bir kez daha milletimize ve milli iradeye kast eden bu alçak vatan hainlerini en şiddetli bir şekilde lanetliyor, yüce Türk adaletinin bu hainlere hak ettiği cezayı vererek yüreğimize su serpeceğine gönülden inanıyoruz” dedi.

Hacı Boydak, “Aziz milletimize yönelik bu terör girişimini haber aldığımız ilk andan itibaren Boydak ailesi ve tüm çalışanlarımız olarak meydanlardaki nöbet yerlerimizi aldık ve bu nöbetimizi gelecek ikinci bir emre kadar kararlılıkla devam ettireceğiz” ifadesinde bulunduğu açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

“Ülkemiz için bir yol ayrımı olan 17/25 Aralık sürecinden sonra tamamen yollarımızı ayırdığımız, 15 Temmuz gecesi de ne kadar hainleştiğini büyük acılarla gördüğümüz FETÖ örgütüne geçmişte iyi niyet ve sadece vatanseverlik duygusuyla aile bireyleri olarak yaptığımız yardım ve hayırları düşününce bu gün, her Türk vatandaşı gibi kahroluyoruz.

Bizlerin ve yüce milletimizin halisane duygularla yaptığı bu yardımlarımız için hakkımız helal değildir. İnanıyoruz ki bunca ihanet ve vahşilik Cenab-ı Hak katında da karşılığını bulacaktır. Bu vesile ile geçmişteki iyi niyetlerimiz nedeni ile hala ismimizin karıştırıldığı bu hain terör örgütünün ailemizle ve şirketimizle maddi manevi hiçbir ilişkisi olmadığını tüm milletimizle net olarak paylaşmak isteriz.Bu alçak terör saldırısında, ülkemiz ve demokrasimiz için canını feda etmiş tüm şehitlerimize Yüce Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimize acil şifalar temenni ediyoruz. Terör örgütüyle cansiperane mücadele eden kahraman polis teşkilatımıza, gözbebeğimiz askerlerimize, her şeyini ortaya koyan aziz milletimize ve bu milli ruhu yeniden dirilişinin sembolü olmuş sayın Cumhurbaşkanımıza minnet ve şükranlarımızı arz ediyoruz.”

Son güncelleme: 11:45 20.09.2016
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more