Sözcü Plus Giriş

AÖF kayıt yenileme işlemleri başladı! Bahar Dönemi AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır?

AÖF kayıt yenileme işlemleri kapsamında kayıt ücreti ödeme ders ekleme ve silme vb. ile ilgili detaylar haberimizde...

Güncellenme: 15:41, 22/02/2016
AÖF kayıt yenileme işlemleri başladı! Bahar Dönemi AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır?

AÖF kayıt yenileme, ders ekleme ve silme, AÖF şifresi alma, kayıt ücreti ödeme yani AÖF Kayıt yenileme ile ilgili detayları haberimizin devamında okuyabilirsiniz. Anadolu Üniversitesinden yaptığı duyuru ile bahar dönemi AÖF kayıt yenileme işlemleri  başladı ve öğrenciler ders seçimlerini yapmaya başladılar.

AÖF KAYIT YENİLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

KAYIT YENİLEME DÖNEMİ 4 MART CUMA GÜNÜ BİTİYOR

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre bugün başlayan (22 Şubat 2016) kayıt yenileme dönemi 4 Mart 2016 Cuma günü sona erecek. Bu bahar dönemde kayıt yeniletecek öğrencilere ders atamaları 30 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde fakülte tarafından gerçekleştirilecek. Öğrenciler tekrar ettiği dersler hariç, Fakülte tarafından atanan dersleri eksiltebilir veya toplam 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde üst yarıyıldan ders ekleyebilir.

DERS SİME – EKLEME ve KAYIT YENİLEME NASIL YAPILIR?

Ders kaydı ve silme işlemleri ile kayıt yenileme http://aof.anadolu.edu.tr adresinde öğrenci girişi yapılarak gerçekleştirilebilir. Ödeme bilgileri de ders ekle-sil ekranında veya bu işlem sonucu dökümü alınan Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasında bulunuyor.

KAYIT YENİLEME ÜCRETİ NASIL YATIRILIR?

Ders ekle-sil işlemini yapan öğrenciler 2015-2016 öğretim yılı Bahar Dönemi Öğretim Gideri ve Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında; Kredi Kartı/Banka Kartı ile(öğrenci sayfasından), Vakıfbank şubelerinden, ATM'lerinden (kartlı veya kartsız), 444 0 724 telefon bankacılığı veya İnternet bankacılığından gerçekleştirebilirler.

Öğrenciler, mazeretli kayıtların son günü olan 04 Mart 2016 tarihinde İnternet, ATM ve Telefon Bankacılığından saat 23:30'a kadar, şubelerden ise mesai saati bitimine kadar ödeme yapabilirler. Ancak, kayıt yenileme tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapılamayacaktır. Öğrenciler ödeme yaptıktan sonra aldıkları belgenin, 2015-2016 öğretim yılı Bahar Dönemi Öğretim Gideri ve Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidirler. 2015-2016 öğretim yılı Bahar Dönemi Kayıt Yenileme bedelini ödemeyip sadece geçmiş dönem borç/borçlarını ödeyen öğrencilerin 2015-2016 öğretim yılı Bahar Döneminde kaydı yenilenmez.

AÖF ŞİFRESİ NASIL ALINIR?

Şifresi olmayan öğrenciler yeni şifrelerini; www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin “Şifre İşlemleri” bölümündeki “Şifre Hatırlatma” bağlantısından, 0850 200 46 10-19 (10 Hat) ve 444 10 26 numaralı Açıköğretim Sistemi Etkileşim Merkezini Fakültemizdeki kayıtlı cep telefonu numaraları ile arayarak veya en yakın AÖF bürolarına şahsen giderek alabilirler.