Reklamsız Sözcü

Araç Haciz Rehin Sorgulama Ve Hak Mahrumiyeti Cezaları

Araçlar için araç haciz rehin sorgulama yapacak kişilerin online hizmetleri kullanması yeterli olacaktır. E devletten araç sorgulaması nasıl yapılır?

android-time 09:32
Araç Haciz Rehin Sorgulama Ve Hak Mahrumiyeti Cezaları
Araçlar için araç haciz rehin sorgulama yapacak kişilerin online hizmetleri kullanması yeterli olacaktır. E devletten araç sorgulaması nasıl yapılır?

Araç almadan önce araçlar için yapılması gereken sorgulamalar sayesinde araçlar hakkında bilgi alınmasını sağlamaktadır. Araçların kaza gibi durumları için yapılabilen sorgulamaların yanında araç haciz rehin sorgulama da araç sorgulama uygulamaları arasında bulunur. E devlet üzerinden sunulan araç haciz rehin sorgulama hizmetinden herkesin yararlanması mümkündür. Sorgulama sitesinde yer alan araç sorgulama yazısındaki belirtildiği gibi sorgulama yapılabilen hizmet ekranı şöyledir;

E devlet üzerinden sunulan sorgulama hizmetlerinin kullanılmasında sadece plakanın girilmesi yeterli olmaktadır. Bu açıdan haciz ve rehin sorgulama gibi konularda işlem yapmak isteyen kişilerin belirtilen uygulama sayfasına erişim sağlaması yeterlidir. Fakat üyelik giriş yapmadan erişim sağlanamayacağından dolayı üyelik girişinin ilk olarak yapılması zorunludur. Giriş sonrasında araç haciz rehin sorgulama ekranında yer alan bölüme plaka bilgisi girilmelidir. Plakanın girilmesinin ardından sistem tarafından araç üzerinden sorgulama yapılacaktır. Sorgulama ile birlikte araçların resmi durumları hakkında tüm bilgiler alınabilir. Plaka bilgisi girilen ekran ise yukarıda yer alan resimdeki gibidir. Aracsorgulama.net sitesinde yer alan araç borç sorgulama yazısındaki gibi araçların borç durumları hakkında bilgi alınabildiği gibi sadece araç borç sorgulama ya da belirtilen araç haciz sorgulaması ile sınırlı değildir ve sunulan diğer uygulamalar da kullanılabilir.

Araç haciz rehin sorgulama yapan kişilerin yayınlanan bilgileri çok dikkatli bir şekilde incelmesi gerekmektedir. Yapılan herhangi bir ihmal, hacizli ya da rehinli bir aracın alınmasına neden olacaktır. Bu tür durumlarda da kişiler aracın yasal durumu nedeniyle mağdur olması söz konusudur.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:1307.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more