Reklamsız Sözcü

Araç Haciz Rehin Sorgulama ve Hak Mahrumiyeti Cezaları

Araç haciz rehin sorgulama işlemleri internet üzerinden yapılabilir ve güncel araç bilgileri öğrenilebilir.

android-time 10:42
Araç Haciz Rehin Sorgulama ve Hak Mahrumiyeti Cezaları
Araç haciz rehin sorgulama işlemleri internet üzerinden yapılabilir ve güncel araç bilgileri öğrenilebilir.

Kişilerin araçlar hakkında bilgi alabilmesi adına e devlet üzerinden araç sorgulama hizmeti kullanıma sunulmaktadır. Kişilerin online olarak erişebildiği araç bilgileri sayesinde araçlar üzerinde herhangi bir haciz ya da rehin kararının olup olmadığı öğrenilmektedir. E devlet üzerinden sizler de araç haciz rehin sorgulama yaparak bu konuda bilgi alabilirsiniz. Yapılan işlemlerde ilk olarak e devlet üyelik girişi yapılması gerektiği de unutulmamalıdır. Sorgulama blog sitesinde yer alan araç sorgulama yazısındaki belirtildiği gibi kişilerin plaka girişi yaptığı e devlet uygulama ekranı resimdeki gibidir:

Resimde görüldüğü gibi kişilerin araç haciz rehin sorgulama yapabilmesi için plaka bilgisini girmesi gerekir. Sadece plaka üzerinden sorgulama yapıldığı için kişiler herhangi bir zorluk yaşamadan sorgulama işlemlerini tamamlamaktadır. Üstelik kişiler sadece kendi araçlar için değil, almayı düşündüğü araçlar için de araç haciz rehin sorgulama yaparak aracın durumunu kontrol edebilir. Bu sayede araç üzerinde herhangi bir olumsuz durum bulunuyorsa, kişiler mağdur olmaktan da bu araç haciz rehin sorgulama hizmeti ile kurtulabilmektedir. Siteye giriş yapıldığında Tramer.gen.tr sitesinde yer alan çalıntı araç sorgulama yazısındaki belirtildiği gibi kişiler özellikle çalıntı durumuna karşı ilgili uygulamayı kullanmalıdır.

Uygulama tarafından hazırlanan sonuç sayfasında araçların haciz ya da çalıntı gibi tüm durumları yasal ve güncel bir şekilde sunulur. Bu sayede sonuç sayfasının incelenmesi ile birlikte kişiler bilgilere erişim sağlayarak, durum değerlendirmesi yapabilmektedir. Uygulama ücretsiz olduğu gibi sorgulama sayısında da bir sınır bulunmamaktadır. Bu bakımdan kişiler istediği tüm araçlar için plaka üzerinden bilgi alabilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:3907.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more