Sözcü Plus Giriş

E devlet aracılığı ile sunulan araç sorgulama hizmetlerinde kişilerin araçlar hakkında bilgi alabileceği pek çok detay yer alır. Bu sayede sadece plaka bilgisi girilerek araç bilgilerine erişmek mümkündür. Araç sorgulama ile çalıntı bilgisi öğrenme gibi imkanların olması, kişilerin araçlar üzerinden yapacağı işlemlerde güvenlik sağlamaktadır. Sorgula.gen.tr sitesinde yer alan araç sorgulama yazısında belirtildiği gibi sorgulama ekranı şöyledir;

E Devletten Araç Sorgulaması Yapmak İçin Tıklayınız

Araç Sorgulama

Sorgulama blog sitesinde yer alan araç borç sorgulama yazısında da belirtildiği gibi e devlet aracılığı ile yapılan işlemlerde kişilerin üyelik girişi yapması yeterlidir. Üyelik girişi için ise hizmet ekranlarında yer alan bağlantılar kullanılabilir. Ekranda yer alan seçeneklerin değerlendirilmesinin ardından ise giriş yapılarak araç sorgulama hizmet ekranına erişim sağlanır. Bu bölümde sadece plaka bilgisinin girilebildiği bir alan yer alır. Bu alana girilen plaka bilgisinin ardından ise sistem tarafından plaka üzerinden araç sorgulama yapılarak sonuçlar yayınlanır.

Yayınlanan sonuçları inceleyen kişiler, hangi konuda araçlarda sorun olduğunu, araçların yasal olarak herhangi bir probleminin olup olmadığını görebilir. Araç almak isteyen ya da aracı hakkında bilgi sahibi olmak isteyen herkes e devlet üzerinden sunulan araç sorgulama hizmetinden yararlanabilir. Sorgulama işlemlerinde plakanın birleşik bir şekilde yazılması yeterlidir.

Sorgulamada işlemlerinde herhangi bir kısıtlama bulunmadığından dolayı kişiler istediği kadar sorgulama işlemini online olarak yapabilir durumdadır. Bu bakımdan hizmet ekranına giriş yapıldıktan sonra sorgulamalar başka araç plakaları ile devam ettirilebilir. Araçların sadece çalıntı bilgisi konusunda değil, resmi kayıtlarda araçların nasıl kayıt ettirildiği ve bilgilerinin ne olduğu da aynı uygulama üzerinden görülebilir. E devlet üzerinden sunulan uygulamanın kullanılması pek çok konuda kişilere avantaj sağlar.

Yayınlanma Tarihi:15:50,