Sözcü Plus Giriş

Araç Vergi Borcu Sorgulama ve MTV Ödemesi

GİB üzerinden yapılan araç vergi borcu sorgulama işlemleri sonrasında MTV ödemesi de gerçekleştirilebilir.

Güncellenme: 15:42, 07/03/2016
Araç Vergi Borcu Sorgulama ve MTV Ödemesi

Aracsorgulama.net sitesinde yer alan araç sorgulama yazısındaki belirtildiği gibi kişiler araçların çeşitli bilgilerine ulaşmak için online olarak sorgulama yapılabilir. Araçların borç durumunu öğrenilmesi için de GİB üzerinden araç vergi borcu sorgulama yapılarak bilgi alınabilir. Araçlar için yapılan işlemlerde GİB üzerinden yapılması gereken seçim resimdeki gibidir.

Arac sorgulama blog sitesinde yer alan araç vergi borcu sorgulama yazısındaki belirtildiği gibi kişilerin GİB motorlu taşıt işlemleri bölümünden seçimler yaparak güncel bilgilerine ulaşabilir. Araç vergi borcu sorgulama işlemleri istenilen zaman yapılabildiği gibi MTV ödemesinin yıl içerisinde iki taksit halinde yapıldığı da unutulmamalı ve buna göre araç vergi borcu sorgulama işlemleri ile durum kontrol edilmelidir. Ödemeler online olarak da yapılabilir.

Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama

Kişiler araç vergi borcu sorgulama yapmak yerine motorlu taşıtlar vergisi hesaplama da yapabilir. Motorlu taşıtlar vergisi hesaplama işlemlerinde de yine GİB üzerinden oluşturulan sayfadan yararlanılmalıdır. Sayfaya giriş yapıldığında kişilerin işlem yapabilmesi adına form oluşturulmuş ve formun doldurulması ile birlikte araçlar için motorlu taşıtlar vergisi hesaplama yapılabilir bir ortam hazırlanmıştır. Sizler de motorlu taşıtlar vergisi hesaplama için ilgili sayfaya giriş yapabilir ve hesaplama sonucuna göre ne kadar MTV ödemesi yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Kasko Değerleri

Araçların kasko değerleri sigorta firmaları tarafından belirlenirken, değer belirleme noktasında resmi kriterler göz önünde tutulur. Bu konuda kişiler online olarak da sunulan hizmetlerden yararlanarak araçların değerlerini öğrenebilir. Yapılan sorgulamada kişilerin araçların marka, model ve yıllarını doğru bir şekilde yazmalıdır. Böylece araç değer bilgisine ulaşılabilir.

Yayınlanma Tarihi:08:56,