Sözcü Plus Giriş

Araç Vergi Borcu Sorgulama ve MTV Ödemesi

Araçların MTV ile ilgili işlemlerinde online olarak işlem yapılarak, araç vergi borcu sorgulama işlemleri gerçekleştirilebilir.

Güncellenme: 15:27, 07/03/2016
Araç Vergi Borcu Sorgulama ve MTV Ödemesi

Araç sahipleri tarafından ödenmesi gereken MTV'ler için GİB üzerinden online olarak ödeme ekranı oluşturulmuş durumdadır. Bu bakımdan kişiler araçlarının vergi durumu için online hizmetleri kullanabilir. GİB üzerinden yapılan işlemlerde ek bir işlem ücreti alınmazken, kişilerin kolay bir şekilde bilgi alması adına basit sorgulama formları kullanılmaktadır bu bakımdan aracsorgulama.net sitesinde yer alan araç sorgulama yazısındaki belirtildiği gibi kişiler zorlanmadan işlemlerini yapabilmektedir.


Kişiler kolay bir şekilde MTV borcunu öğrenebildiği gibi araç vergi borcu sorgulama sonrasında ödeme de yapabilir. Ödeme konusunda yine GİB üzerinden işlemlere devam edilmesi ve ekranda yer alan ödeme formunda kredi kartı bilgisi girilmelidir. Kredi kartı bilgilerinin girilmesinin ardından karttan MTV borcu tahsil edilir. Böylece kişilerin ilgili döneme ait bir borcu kalmazken, kuruma dahi gidilmesine gerek kalmadan işlemler internet üzerinden tamamlanabilir.

Aracsorgulama.net sitesinde yer alan araç vergi borcu sorgulama yazısındaki belirtildiği gibi kişilerin istediği zaman işlem yapması mümkündür. Online olarak yapılan sorgulamalar sonrasında borç olup olmadığı ya da geçmiş dönemlere ait herhangi bir ödenmeyen verginin olup olmadığı öğrenilebilir. Böylece vergi konusunda tüm bilgiler resmi olarak öğrenilebilir durumdadır.

Araç vergi borcu sorgulama yapılması sırasında kişilerin kimlik bilgilerinin yanında araç ruhsat bilgilerine de gereksinimi olmaktadır. Bu nedenle internet üzerinden araç vergi borcu sorgulama yapmadan önce ruhsat bilgilerini de yanında bulundurulmalıdır. Böylece hızlı bir şekilde sorgulama yapılarak bilgi alınabilir. Üstelik kişiler araç vergi borcu sorgulama yaptığında araçlara ait trafik cezasının olup olmadığını da öğrenebilmektedir.

Yayınlanma Tarihi:12:51,