Sözcü Plus Giriş

E devlet Araç Sorgulama Hizmetleri Nelerdir?

E devlet üzerinden araç sorgulama ile araçların detaylı bilgileri alınabilir. Araç sorgulama hizmet detayları haberimizde.

Güncellenme: 15:49, 07/03/2016
E devlet Araç Sorgulama Hizmetleri Nelerdir?

Kişilerin e devlet üzerinden öğrenebildiği bilgiler arasında araç bilgileri de yer alır. Yapılan araç sorgulama işlemleri sonrasında kişiler araçların özellikle yasal açıdan herhangi bir durumu olup olmadığını görmesi sağlanır. Sorgulama blog sitesindeki e devlet araç sorgulama yazısında belirtildiği gibi kişilerin sorgulama yapabildiği ekran şöyledir:

Araç Sorgulama

Araç sorgulama için resimde görülen alan plaka bilgisi girilmelidir. Plaka bilgisi girildikten sonra sistem tarafından araç üzerinden araştırma yapılarak bilgiler yayınlanır. Böylece kişiler kolay bir şekilde bilgi alarak işlemlerini tamamlayabilir. Herhangi bir sorun yaşanmaması adına doğru plakanın girilmesi yeterlidir.

Adıma Tescilli Araç Sorgulama

Kişilerin üzerine kayıtlı araç bilgisini öğrenmek için yapabildiği adıma tescilli araç sorgulama işlemlerinde ise seçmesi gereken hizmet şöyledir:

Sorgulama sonrasında kişilerin adına kayıtlı bir araç varsa sistem tarafından o araç ile ilgili bilgiler yayınlanır. Böylece işiler kolay bir şekilde bilgi alabilir.

E Devlet Giriş

Gib blog sitesindeki e devlet girişi yazısında belirtildiği gibi giriş yapılmadan işlemler yapılamaz. Hizmetlere giriş yapılarak ulaşılması bu konuda kişilerin üyeliğe sahip olmasını zorunlu kılmıştır. Bu nedenle de ilk olarak üyelik girişi yapılmalıdır. Üyelik girişi sonrasında ise araç sorgulama gibi tüm hizmetlerden yararlanılması mümkün duruma gelir. Bu bakımdan üyeliği olmayan kişiler de üyelik alarak belirtilen işlemleri kolay bir şekilde yapabilecektir.

Üyelik alınması noktasında kişilerin işleri çok daha kolay bir hale getirilmiştir. Bu açıdan giriş seçeneklerine bakılarak işlemlerin yapılması yeterlidir. Online bankacılık gibi yeni giriş seçenekleri sayesinde ücretli bir şekilde şifre dahi almaya gerek kalmadan işlemler yapılabilir. Bu bakımdan siz de hemen üyelik alabilir ve sorgulama yapabilirsiniz.

Yayınlanma Tarihi:09:27,