Sözcü Plus Giriş

E Devlet Bimer Başvuru Sonucu Sorgulama İşlemleri

Kişilerin e devlet üzerinden yapacağı Bimer başvurusu için daha sonraki dönemlerde e devlet Bimer başvuru sonucu sorgulama işlemlerinin de yapması mümkündür

Güncellenme: 15:45, 07/03/2016
E Devlet Bimer Başvuru Sonucu Sorgulama İşlemleri

E devlet aracılığı ile yapılan işlemlerde kişiler kolay bir şekilde başvuru sonucu sorgulama gibi işlemleri yapabilmektedir. Başbakanlık tarafından oluşturulan Bimer sistemini kullanmak isteyen kişiler e devlet üzerinden sunulan hizmetlerden yararlanabilmektedir. Devlet portalı aracılığıyla Bimer için başvuru yapan kişiler daha sonra Bimer başvuru sonucu sorgulama için de yine e devlet hizmetlerinden yararlanabilmektedir. Sorgulama sitesindeki e devlet Bimer başvuru sorgulama yazısında belirtildiği gibi sorgulama yapılan ekran aşağıdaki gibidir.

Devlet portalı aracılığıyla sunulan işlemlerde herhangi bir ücret alınmaması ve tüm vatandaşların e devlet sistemini kullanılabilir durumda olması avantaj ve aynı zamanda kolaylık sağlamaktadır. Bimer konusunda işlem yapmak isteyen kişilerin en çok dikkat etmesi gereken nokta sisteme yapılan başvuruların eksiksiz bir şekilde girilmesidir. Durumun net olarak anlatılması, çözüm noktasında da avantaj sağlar.

E Devlet Hizmetleri ve İşlemler

E devlet üzerinden yapılan işlemler sadece Bimer ile sınırlı değildir. Kişilerin resmi olarak alabileceği hemen hemen tüm işlemler için online olarak hizmetler oluşturulduğundan dolayı e devlet üzerinden yapılan işlemler sayesinde kurumlara gidilmesine gerek kalmaz.

Gib.gen.tr sitesindeki e devlet girişi yazısında belirtildiği gibi online olarak işlem yapmak isteyen kişilerin bu konuda ilk olarak üyelik oluşturması zorunlu tutulmuştur. E devlet üyeliğinin oluşturulması için kişilerin bizzat PTT'ye başvuru yapması gerekmektedir. Üzerinde resim ve T.C kimlik numarasının olduğu kimlik ile yapılan başvurularda görevli personel tarafından kişilerin kullanması için devlet şifresi temin edilecektir. Ücretli olarak verilen şifrenin alınmasıyla beraber devlet üyelik işlemleri de yapılmış olur.

Yayınlanma Tarihi:15:11,