Reklamsız Sözcü

E Devlet Girişi ile Öğrenci Belgesi Sorgulama

Öğrenciler artık öğrenci belgesi sorgulamak ve belgeyi almak için e devleti kullanabilir. E devlet öğrenci belgesi sorgulama hizmet detayları haberimizde.

android-time 09:21
E Devlet Girişi ile Öğrenci Belgesi Sorgulama
Öğrenciler artık öğrenci belgesi sorgulamak ve belgeyi almak için e devleti kullanabilir. E devlet öğrenci belgesi sorgulama hizmet detayları haberimizde.

Öğrencilerin sıklıkla ihtiyaç duyduğu öğrenci belgesi için artık internet üzerinden yardım alınabilir. E devlete eklenen yeni bir hizmet sayesinde öğrenciler öğrenci belgesi sorgulama yaparak hem eğitim durumlarını sorgulayabiliyor, hem de öğrenci belgesi alarak ihtiyaçlarını giderebiliyor. E devlet öğrenci belgesi sorgulama hizmetlerinde iki farklı uygulama yer alırken, alınan öğrenci belgelerinin doğrulanması da mümkündür. Sorgulama blog sitesindeki öğrenci belgesi sorgulama yazısında belirtildiği gibi seçim yapılan e devlet ekranı resimdeki gibidir.

Öğrenci Belgesi Sorgulama

Gib.gen.tr blog sitesindeki e devlet girişi yazısında belirtildiği gibi kişilerin hizmetlerden yararlanması için üyelik girişi yapması gerekir. Online olarak bilgi almak isteyenlerin belirtilen detaya dikkat etmesi gerekir. Giriş sonrasında hizmetlere tıklanması ile birlikte öğrencinin eğitim durumu ekranda yer alır. Ekranda yer alan belgenin bilgisayara indirilerek resmi olarak da kullanılması mümkündür.

Belgenin alınması için yazdır butonuna tıklanması yeterlidir. Böylece çıktı olarak alınan belge, resmi olarak ihtiyaç duyulan tüm kurumlarda kullanılabilir. Online olarak e devlet üzerinden alınan tüm belgeler resmi bir niteliktedir. Bu bakımdan herhangi bir sorun yaşanması söz konusu değildir. Alınan belgeler öğrenci belgesi doğrulama yapılarak yine e devlet üzerinden kontrol edilebilir.

Öğrenci Belgesi Doğrulama

Öğrenci belgesi doğrulama işlemlerinde kişilerin mutlaka doğrulama sayfasına belgedeki barkod numaralarını girmesi gerekir. Kodların girilmesinin ardından sistem tarafından belgenin doğruluğu kontrol edilir. Sonuç yeni ekranda kişilere duyurulurken bu sayede sahte bir belgenin kullanılması da söz konusu olmaz. Tüm e devlet belgelerin doğruluğu aynı şekilde kontrol edilebilir.  Üstelik tüm hizmetler ücretsizdir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:4207.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more