Sözcü Plus Giriş

E Devlet PTT Sorgulama İşlemleri Hangileridir?

E devlet üzerinden PTT de hizmet sunmaktadır. PTT hizmetleri sayesinde kişiler en yakın PTT sorgulamadan gönderi takibine kadar işlem yapabilir.

Güncellenme: 15:38, 07/03/2016
E Devlet PTT Sorgulama İşlemleri Hangileridir?

PTT kargodan HGS'ye kadar farklı konularda hizmet verirken bu hizmetlerini online olarak da sunabilmektedir. Kişiler kolay bir şekilde e devlet PTT hizmetler üzerinden bilgi alabilir. PTT tarafından sunulan hizmetler şöyledir:

Sorgulama blog sitesindeki e devlet giriş yazısında belirtildiği gibi resimde yer alan hizmetlerden yararlanmak isteyenlerin üyelik giriş yapması gerekir. Üyelik giriş sonrasında tüm hizmetler üzerinden bilgi sağlanabilir.

En Yakın PTT Sorgulama

Sorgulama.biz.tr sitesinde yer alan en yakın PTT sorgulama yazısında belirtildiği gibi kişilerin konumuna en yakın PTT şubesinin bilgileri öğrenilebilir. Bu bakımdan özellikle yabancı bir yerde bulunan ve PTT'ye gitmesi gereken kişiler için e devlet üzerinden bilgi almak işleri çok daha kolay bir hale getirir.

PTT Kayıtlı Gönderi Takibi

PTT kayıtlı gönderi takibi hizmetinde kişilerin PTT üzerinden gönderdiği gönderilerin durumu takip edilmektedir. Bu bakımdan gönderileriniz için ilgili hizmeti kullanabilir ve bilgi alabilirsiniz. Gönderi kodu gibi ek bilgiler gerekebilir.

HGS Hesap Bilgileri Sorgulama

PTT tarafından sunulan diğer bir hizmet ise HGS hesap bilgileri sorgulamadır. HGS hesap bilgileri sorgulama işlemlerinde aboneler, sistemde kayıtlı bilgilerini görerek kontrol etme şansına sahiptir. Bu bakımdan HGS hesap bilgileri sorgulama yaparak sizler de kolay bir şekilde durumunuzu takip edebilirsiniz.

HGS Geçiş İhlali Sorgulama

PTT tarafından sunulan hizmetlerde HGS geçiş ihlali sorgulama da bulunmaktadır. Kişiler online alarak sisteme giriş yaptıktan sonra HGS geçiş ihlali sorgulama yaparak durumlarını kontrol edebilir. HGS geçiş ihlali sorgulama işlemleri e devletin yanında HGS portalı üzerinden de işlem yapılabilir.

Yayınlanma Tarihi:13:26,