E-okul: İnternetten karne notu öğrenme nasıl yapılır?

Bugün karne heyecanı yaşanıyor! E-okul veli bilgilendirme sitemi ile karne notları öğrenilebilir. Peki e-okul ile e-karne nasıl alınır?

E-okul: İnternetten karne notu öğrenme nasıl yapılır?

Bugün 2015-2016 eğitim ve öğretim yılının ilk yarısının son günü. Bugün Türkiye’de milyonlarca öğrenci karne alacak. Belki de bir kısmı karne hediyelerine de kavuşacak. Ancak Türkiye’de çeşitli yerlerde etkili olan kötü hava şartları öğrencilerin okula gitmesine mani olabilir. Peki bu durumda karne notları nasıl öğrenilir?

E-KARNE: E-OKUL İLE KARNE NOTLARININ ÖĞRENİLMESİ

MEB’in öğrenciler, veliler, öğretmenler, okul idarecileri için geliştirdiği e-okul sistemi öğrenciler ile velilerin öğrencilerin eğitim durumları ile ilgili pek çok bilgiye ulaşmalarına olanak sağlıyor. E-okul sisteminden karne notlarını öğrenmek de mümkün. Veliler ve çocuklar aşağıdaki bağlantıdan E-okul sistemine girerek e-karne hizmetine erişebilirler.

E-KARNE ve E-OKUL GİRİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ

Yukarıdaki bağlantı ile açılan sayfada “Öğrenci T.C. Kimlik No” ve “Öğrenci Okul No” bilgileri ile sisteme giriş yaparak karne notlarınızı öğrenebilirsiniz.

İKİNCİ YARIYIL NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

2015-2016 eğitim öğretim yılının yarılyıl tatili başladı. Peki sömestr ya da popüler adıyla 15 tatil ne zaman bitecek ve ikinci dönem ne zaman başlayacak. 2015-2016 eğitim ve öğretim takvimine göre sömestr 7 Şubat 2016 Pazar günü bitecek ve öğrenciler 8 Şubat 2016 Pazartesi günü okula başlayacaklar.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...