Sözcü Plus Giriş

E Okul Mobil Uygulamaları

E okul mobil uygulamaları, kişilerin cep telefonları üzerinden de işlem yapılmasını sağlamaktadır. E okul mobil uygulamaları ile ilgili detaylar haberimizde

Güncellenme: 15:30, 07/03/2016
E Okul Mobil Uygulamaları

E okul sisteminin kullanıma sunulması ile birlikte eğitim sisteminde pek çok işlem kolay bir hale gelirken, sistem daha da geliştirilerek uygulama mobil cihazlarla uyumu hale getirilmiştir. E okul mobil uygulamaları sayesinde kişiler bilgisayarlara ihtiyaç duymadan mobil olarak bilgi alabilir durumdadır. Kişiler mobil olarak yaptığı işlemler ile not bilgilerinden devamsızlığa kadar detaylara erişim sağlanabilir.  Sorgulama bilgi paylaşım blog sitesindeki e okul veli yazısında belirtildiği gibi mobil uygulamalar için de giriş yapılması gerekmektedir. Mobil uygulama ise şöyledir:

Sorgulama.biz.tr sitesindeki e okul girişi yazısındaki gibi kişilerin sisteme giriş yapabilmesi için TC kimlik numarası ile okul numarasını kullanması gerekmektedir iki numaranın kullanılması ile birlikte sisteme kolay bir şekilde giriş yapılarak açılan menü üzerinden işlemler yürütülebilir. Gerek mobil gerek normal web sitesi üzerinden yapılan giriş işlemleri sonrasında sistemde bir menü açılır. Bu menü üzerinden kişiler seçimler yaparak kolay bir şekilde ihtiyaçların giderebilir. Ayrıca sunulan tüm hizmetler ücretsizdir ve uygulama marketler üzerinden kişiler uygulamaları indirebilir.

Veli Bilgilendirme Sistemi Android Uygulaması

Veli bilgilendirme sisteminin en çok kullanılan versiyonu Android uygulamasıdır. Android işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılması amacıyla oluşturulan veli bilgilendirme sistemi Android sistemi sayesinde kişiler online olarak Android cihazları üzerinden de işlem yapabilir durumdadır.

Veli Bilgilendirme Sistemi IOS Uygulaması

IOS için oluşturulan e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi sayesinde iPhone kullanıcıları cihazlarından okul sistemime giriş yaparak işlemlerini gerçekleştirebilir. Veli ya da öğrenciler tarafından yapılan girişler ile birlikte iOS işletim sistemleri üzerinden de sistem kontrol edilebilir.

Yayınlanma Tarihi:15:21,