Sözcü Plus Giriş

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) Rehberi

E okul sayesinde veli bilgilendirme sistemi kurularak, velilerin öğrencilerin durumu hakkında bilgi alması sağlanmaktadır.

Güncellenme: 15:40, 07/03/2016
E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) Rehberi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan e okul sisteminin eğitim alanında kullanılmaya başlanması ile birlikte öğrencilerin okuldaki tüm durumları online olarak sistemlere aktarılmaya başlanmıştır. Bu sayede mobil olarak ya da bilgisayarlar aracılığı ile öğrencilerin güncel durumu hakkında bilgi almak çok kolay bir hale gelmiştir. Sorgulama.biz.tr sitesindeki e okul öğrenci girişi yazısındaki gibi kişiler sisteme giriş yaptıktan sonra öğrenmek istediği bilgiye kolay bir şekilde ulaşabilir. E okul veli bilgilendirme sistemi ekranı resimdeki gibidir:

Sorgulama blog sitesindeki e okul veli giriş yazısında olduğu gibi veliler de öğrenci girişi bölümünü kullanarak giriş yapabilir. Sitede aynı zamanda yönetici giriş ekranı bulunmaktadır. Fakat bu bölüm sadece yetkili kişiler tarafından kullanılan bir alandır. Sizler de online olarak giriş bölümünü kullanarak siteme erişim sağlayabilirsiniz.

Sisteme giriş yapıldıktan sonra özel bir yönetim ekranı açılarak öğrencilerin detaylı bilgileri yayınlanır. Menüler üzerinden seçimler yapılarak öğrenciler hakkında not bilgisi gibi detaylara erişilebilir. Yapılan işlemlerde öğretmenler ve idare tarafından sisteme girilen bilgiler doğrultusunda inceleme yapılabilir. Bu bakımdan eğer bilgi girişi geciktirilmişse, online olarak eski bilgiler görülür.

Cep telefonları için özel olarak hazırlanan mobil uygulamalar da kullanımda olduğundan dolayı kişiler mobil olarak da istediği zaman e okul girişi yapabilir durumdadır. Resmi uygulama marketlere giriş yapılarak, resmi uygulamaların indirilerek kullanılması ile birlikte ücretsiz olarak e okul mobil olarak da kullanılabilir. Üstelik kullanım açısından herhangi bir fark olmadığı gibi cep telefonları üzerinde ihtiyaç halinde erişim sağlanabilmesi kolaylık sağlamaktadır.

Yayınlanma Tarihi:10:39,