Sözcü Plus Giriş

E Okul Veli Bilgilendirme Sisteminde Yapılabilen İşlemler

E okul veli bilgilendirme sistemi sayesinde veliler online olarak öğrenci takibi yapabilir. E okul hizmeti ile ilgili detaylar haberimizde.

Güncellenme: 15:46, 07/03/2016
E Okul Veli Bilgilendirme Sisteminde Yapılabilen İşlemler

Öğrencilerin tüm eğitim bilgileri online olarak e okula aktarılması sayesinde veliler öğrencilerin devamsızlık durumlarından not durumlarına kadar tüm bilgilerine erişim sağlanabilir. E okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapılması gerekir. Sorgulama blog sitesindeki e okul veli girişi yazısındaki gibi velilerin resimdeki ekranı kullanarak giriş yapması gerekir.

Resimde görülen alandan veliler gibi öğrenciler de giriş yapabilir. Sorgulama.biz.tr sitesindeki e okul öğrenci giriş yazısında olduğu gibi öğrenciler de aynı giriş bilgilerini kullanabilir. Öğrencilerin TC kimlik numarası ile okul numarasının girilmesi yeterlidir.

Devamsızlık Bilgisi

Sisteme giriş yapıldıktan sonra özel bir yönetim paneli açılır. Bu panel üzerinden yapılan seçimler ile birlikte devamsızlık konusunda bilgi alınabilir. Öğrencilerin okula kaç gün geldiği, kaç gün geç geldiği gibi detaylar yer alır. Böylece öğrencilerin devamsızlık bilgileri için kolay bir şekilde bilgi alınabilir.

Not Bilgisi

E okul üzerinden not konusunda da bilgi alınabilir. Öğrencilerin başarı durumunu görmek isteyen veliler e okul veli bilgilendirme sistemine giriş yaparak belirtilen adımları takip etmelidir.

E okul üzerinden alınabilen diğer önemli bilgiler ise haftalık ders programı, sınav tarihleri, aldığı belgeler, okuduğu kitaplardır. Bu hizmetler için yeni menü üzerinden seçim yapılması gerekir. Seçimlerin yapılmasının ardından ise ekranda öğrencilerin ilgili durumu görülür. Veli ya da öğrenciler yapılan işlemlerde ekranda yayınlanan bilgileri incelenerek durumunu kontrol edebilir. E okul veli bilgilendirme sistemi için online hizmetlerin yanında mobil uygulamalar da kullanılabilir. Resmi uygulamaların telefona indirilmesinin ardından e okul veli bilgilendirme sistemine telefon üzerinden de giriş yapılabilir.

Yayınlanma Tarihi:09:36,