Reklamsız Sözcü

Ehliyete Yazılan Trafik Cezası Sorgulama

Kişiler trafik cezası konusunda e devlet üzerinden yardım alarak ehliyet ve kişilere yazılan trafik cezası sorgulama yapabilir.

android-time 08:59
Ehliyete Yazılan Trafik Cezası Sorgulama
Kişiler trafik cezası konusunda e devlet üzerinden yardım alarak ehliyet ve kişilere yazılan trafik cezası sorgulama yapabilir.

E devlet üzerinden de kullanıma sunulan ceza sorgulama hizmetleri sayesinde kişiler güncel ceza bilgilerini öğrenebilir. Bu noktada online olarak e devlet girişi yapılması yeterlidir. Giriş sonrasında ise Emniyet Genel Müdürlüğü menüsünde yer alan ehliyet ve kişilere yazılan trafik cezası sorgulama hizmeti seçilerek, hizmet aracılığı ile sorgulama işlemleri gerçekleştirilebilir. Aracsorgulama.net sitesindeki trafik cezası sorgulama yazısında belirtildiği gibi e devlet üzerinden yapılan sorgulamalar resimdeki gibidir;

Resimde görülen hizmetler üzerinden farklı bilgilere göre ceza sorgulama yapılabilir. Ehliyet ve kişilere yazılan trafik cezası sorgulama için ise hizmet listesinde aynı isimler yer alan hizmet seçilmelidir. Hizmet seçimi sonrasında ise ekranda sonuç yayınlanır. Araç sorgulama blog sitesinde yer alan trafik cezası ödeme yazısında belirtildiği gibi kişilerin online olarak cezalarını ödeyebileceği de unutulmamalıdır.

Online ehliyet ve kişilere yazılan trafik cezası sorgulama işlemleri son 1 yıllık süreyi kapsar. Bu süre içerisinde kişiler ceza almış ise ceza sonuç ekranında bu konuda detaylar yer alırken, eğer ceza alınmamışsa, resimdeki gibi bir mesaj yayınlanır.

Eğer resimde görüldüğü gibi bir mesaj alıyorsanız, bu konuda herhangi bir cezanızın olmadığını anlayabilirsiniz. Sunulan bilgiler resmi ve güncel olduğu için bu konuda bir sorun yaşanmaz. Ehliyet ve kişilere yazılan trafik cezası sorgulama işlemleri sonrasında cezası olduğunu öğrenen kişiler ise online olarak ödeme işlemlerine devam edebilir. Ceza ödeme konusunda sadece GİB sitesi kullanılabildiğinden dolayı kişilerin siteye giriş yaparak tekrar sorgulama yapması ve ceza dökümünü alması gerekir. Ceza dökümünü aldıktan sonra ise ödeme bağlantıları aracılığı ile kolay bir şekilde ödeme işlemleri tamamlanabilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:5907.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more