Sözcü Plus Giriş

Emekli Sandığı Emeklilik Hesaplama İşlemleri

Emeklilik sandığı sigortası bulunan kişiler ne zaman emekli olurum sorgulaması üzerinden emeklilik hesaplamasını yapabilir.

Güncellenme: 16:11, 07/03/2016
Emekli Sandığı Emeklilik Hesaplama İşlemleri

Emeklilik sandığı sigortasındaki kişiler için de emeklilik hakkında bilgi alınabilmesi için online olarak uygulama oluşturulmuştur. 4C olarak da adlandırılan emeklilik sandığında kişilerin yararlanabileceği ve emekli.gen.tr sitesinde yer alan ne zaman emekli olurum yazısında da belirtilen ekran şöyledir;

Emekli blog sayfasında yer alan emeklilik hesaplama yazısında belirtildiği gibi kişilerin emeklilik hesaplamalarında sigorta bilgilerini girmesi gerekir. Emekli sandığı emeklilik hesaplama için resimde görülen formun doldurulması gerekir. Formun doldurulması sonrasında ise sistem tarafından kolay bir şekilde hesaplama yapılarak kişilerin güncel durumu hakkında bilgi alınması sağlanır. Bu bakımdan sorgulama yapanların yayınlanan sonuç sayfasını iyi bir şekilde incelemesi gerekir. Yapılan işlemlerde en önemli noktalardan birisi de girilen bilgilerin doğruluğudur. Eğer kişiler doğru bilgiler girmezse sistem tarafından doğru hesaplama yapılmaz ve bu da kişilerin yanlış bilgi almasına neden olur. Bu detaya dikkat edilmesi çok önemlidir.

Emeklilik Yaşı Hesaplama

Emekli sandığı sigortasına bağlı kişiler sorgulamalar ile emeklilik yaşı hesaplama gibi ek işlemler de yapabilir. Bu işlemler için kişilerin ayrı bir uygulama kullanmasına gerek olmadığı gibi ne zaman emekli olurum uygulaması üzerinden yapılan hesaplama işlemleri sonucunda emeklilik yaşı için de bilgi alınabilir. Hesaplamalar sonucunda kişilerin eksik gün sayısı, prim sayısı ve emekli olacağı tarih gibi tüm detaylar belirtildiği için yapılan incelemeler sonrasında emeklilik ile ilgili tüm bilgiler öğrenilir. Uygulama üzerinden yapılan işlemlerde güncel mevzuatlar kullanıldığı için kişilerin emeklilik tarihi de doğru bir şekilde hesaplanmaktadır. Bu açıdan çalıştığı süre içerisinde emeklilikle ilgili bilgi almak isteyen kişilerin haberdeki adımları takip ederek işlem yapması yeterli olacaktır.

Yayınlanma Tarihi:11:31,