Sözcü Plus Giriş

Findeks Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Findeks kredi notu konusunda kişilerin başvurduğu resmi kurumdur ve sizler de Findeks kredi notu sorgulama yaparak güncel notunuzu öğrenebilirsiniz.

Güncellenme: 15:47, 07/03/2016
Findeks Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kişilerin bankalara yaptığı ödemeler doğrultusunda kişilere özel olarak not sistemine göre not oluşturulmaktadır. Kredi notu yapılan işlemlerde çok önemsenmekte işlemlerin onay noktasında belirleyicisi olmaktadır. Findeks kredi notu sorgulama yapan herkes güncel bilgilerini öğrenebilmektedir. Kredi hesaplama blog sitesindeki kredi notu sorgulama yazısında da belirtildiği gibi kişilerin sorgulama yapabilmesi için Findeks sitesine giriş yapması gerekir. Siteye giriş yapıldığında ilk olarak tanıtım sayfası açılmaktadır. Bu sayfa ise şöyledir;

Kredihesapla.gen.tr sitesindeki KKB puan sorgulama yazısında da belirtildiği gibi kişilerin sorgulama yapmak için sisteme girmesi gerekir. Giriş işlemleri için resimde de görüştüğü üzere sağ üst köşede yer alan giriş ekranı kullanılmalıdır. Giriş ekranında kişilerin üyelik bilgiler istenir. Eğer kişiler daha önceden üyelik almışsa bu bölüme üyelik bilgilerini girebilir. Fakat ilk defa sisteme giriş yapacak kişiler için ilk olarak üyelik alınması gerekir. Üyelik alınması için ise kişilerin sisteme TC kimlik numarası gibi kimlik bilgilerini kullanarak bireysel üyelik tipini seçmesi gerekir. Tüm işlemlerin tamamlanması sonrasında ise üyelik üzerinden Findeks kredi notu sorgulama yapılabilir. Findeks kredi notu sorgulama işlemlerinde üyelikler için ücret ödenmesi gerekmektedir ve ücretler konusunda kişiler online olarak bilgi alabilir.

Findeks kredi notu sorgulama işlemlerinde üyelik dışında bir ücret ödenmemektedir. Bu açıdan üyelik oluşturan kişiler istediği zaman sisteme giriş yaparak bilgi alabilir. Girişlerde aynı zamanda kişilerin not sistemi takip edilerek güncel işlemlere göre notun nasıl etkilendiği de görülmektedir. Kişilerin ekonomik sicili için Findeks kredi notu sorgulama hizmeti oldukça yararlıdır ve kişilerin pek çok işlemini çok daha kolay bir hale getirmektedir.

Yayınlanma Tarihi:11:13,