Sözcü Plus Giriş

GİB E Defter Uygulaması Nasıl Kullanılır?

GİB tarafından açılan GİB e defter uygulaması ile birlikte kişilerin işlemlerini online olarak yapması sağlanmış durumdadır.

Güncellenme: 15:37, 07/03/2016
GİB E Defter Uygulaması Nasıl Kullanılır?

GİB, Türkiye'deki resmi ödeme ve vergi durumları ile ilgilenirken, bu konuda kişilerin işlemlerinin kolaylaştırılması adına hizmetler online platformlara taşınmış durumdadır. Online olarak sunulan bu hizmetlerin kullanılması ile birlikte kişiler kurumlara gitmek yerine tüm işlemlerini internet üzerinden yapabilmektedir. Bu bakımdan sizler de sunulan hizmetler aracılığı ile işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Gib.gen.tr sitesindeki GİB borç sorgulama yazısında belirtildiği gibi kişilerin e defter uygulaması için de resmi siteye giriş yapması gerekir. Resmi site ise şöyledir;

GİB blog sitesindeki vergi borcu sorgulama yazısında belirtildiği gibi GİB sadece vergi borcu sorgulama ya da ödeme için değil, kişilerin bilgi alması ve işlerini kolaylaştırması için de pek çok hizmeti sunmuş d. Resimde de görüldüğü üzere kişilerin sistemleri kullanmasındaki detaylar dahi online olarak belirtilmekte ve zorlanmadan işlemlerin yapılması sağlanmaktadır. E defter sistemi ile ilgili bilgi almak isteyen kişiler e defter sistemi üzerinden detaylara ulaşabilir. İlgili bilgilerin sitede yer alması hem resmi bilgiye hem de güvenli bilgiye ulaşılmasını sağlamaktadır. Bu açıdan kişilerin gerek e defter sisteminin kullanılması gerekse de e defter sistemi ile ilgili detaylar erişilmesi noktasında online olarak sunulan resmi siteyi kullanması gerekmektedir. Sitede aracı programlar dahi detaylı olarak anlatılmaktadır.

E defter gibi pek çok farklı uygulama kişilerin kullanıma sunulmuş durumdadır. Özellikle tüzel kişilikler için bu uygulamalar yoğun iş hacmini çok kolay bir hale getirmektedir. Bu bakımdan iş yeri açan ya da işleten kişiler online hizmetlerden yararlanmalıdır. Aksi halde her işlem için kurumlara ayrı ayrı gidilmesi gerekecek ve kişilerin zaman açısından büyük bir kayıp yaşaması söz konusu olacaktır.

Yayınlanma Tarihi:10:20,