Sözcü Plus Giriş

GİB E Tebligat Uygulaması Nasıl Kullanılır?

GİB e tebligat uygulaması gibi farklı hizmetlerden yararlanarak sizler de çeşitli konularda GİB sorgulama yapabilirsiniz.

Güncellenme: 15:39, 07/03/2016
GİB E Tebligat Uygulaması Nasıl Kullanılır?

GİB tarafından kişilerin pek çok konuda bilgi alabileceği online hizmetler kullanıma sunulmuş durumdadır. Bu açıdan gib.gen.tr sitesindeki borç sorgulama yazısında belirtildiği gibi kişiler GİB üzerinden pek çok sorgulama yapabilmesi mümkündür. Bu konuda yararlanılan hizmetlerden bir tanesi de GİB e tebligat uygulaması olmaktadır. GİB e tebligat uygulaması işlemlerinde kişilerin işlemlerini online olarak yapabilmesi sağlandığında dolayı işlemler çok kısa süre içerisinde ve üstelik kolay bir şekilde yapabilmektedir.

Tebligat Dönemi

1 Nisan 2016 tarihi itibari ile yürürlüğe giren e tebligat sisteminde kişilerin resmi sayfa üzerinden işlemlerini yapabilmesi mümkündür. Sitede e tebligat ile ilgili tüm bilgiler yer aldığından dolayı kişiler işlemlerini kolay bir şekilde yapabilmektedir. Kişilerin GİB tarafından sunulan bu ayrıcalıklardan yararlanması için üye olması gerekmektedir. Üyelik ile birlikte gerek ticari gerek bireysel olarak kolay bir şekilde işlem yapılabilmektedir. Bu bakımdan gib.gen.tr sitesindeki vergi borcu sorgulama yazısında belirtildiği gibi vergi işlemleri değil, e tebligat gibi resmi işlemler de yapılabilmektedir. GİB e tebligat uygulaması sayfası resimdeki gibidir;

GİB Hizmetleri

GİB tarafından sunulan hizmetler sadece GİB e tebligat uygulaması ile sınırlı değildir mükelleflerin işlemlerini yapabilmesi amacıyla pek çok farklı hizmet sunulmaktadır. Bu bakımdan kişiler online sistemlere giriş yaparak işlemlerini kurumlar gitmeden çözümleyebilmektedir. Sizler de sunulan bu imkânlardan yararlanabilirsiniz. Resimde görüldüğü üzere kişilerin GİB e tebligat uygulamasından yararlanması noktasında online olarak uygulama oluşturulmuş ve üstelik kişilerin herhangi bir sorun yaşamaması adına işlemler ile ilgili tüm detaylar aktarılmıştır. Sizler de konuyla ilgili bilgi almak için sunulan hizmet ekranına giriş yapabilirsiniz.

Yayınlanma Tarihi:12:14,