Reklamsız Sözcü

GSS Borç Sorgulama ve Gelir Testi İşlemleri

GSS gelir testi işlemleri yapıldıktan sonra kişilerin mevcut prim ödemeleri düzenlenerek gelire göre ayarlanır. Bu bakımdan GSS gelir testi işlemleri tüm si

android-time 14:10
GSS Borç Sorgulama ve Gelir Testi İşlemleri
GSS gelir testi işlemleri yapıldıktan sonra kişilerin mevcut prim ödemeleri düzenlenerek gelire göre ayarlanır. Bu bakımdan GSS gelir testi işlemleri tüm si

Kişilerin herhangi bir güvencesi olmaması halinde devreye giren GSS için bazı önemli detaylar bulunmaktadır. Bu detaylara göre kişilerin GSS için prim borçlanmasında gelir durumunu esas alınmaktadır. Bu da kişilerin gelirine göre prim ödemesi yapması için GSS gelir testi işlemlerinin yapılmasını zorunlu kılar. Esgm blog sitesinde yer alan GSS sorgulama yazısında belirtildiği gibi kişiler sorgulama yapabilir. Sorgulama sonrasında ise prim borçlanmasında göz önünde tutulan gelir durumunun ne olduğu görülebilir. Sorgulama sonuç sayfası resimdeki gibidir:

Sorgulama.biz.tr sitesindeki GSS borç sorgulama yazısında belirtildiği kişiler sorgulama yaptıktan sonra sonuç sayfasını incelemelidir. Resimde de görüldüğü üzere kişilerin hangi gelir seviyesi üzerinden ödeme yaptığı kolay bir şekilde görülmektedir. Daha önce hiç gelir testi yaptırmayan kişiler Kaymakamlıklara giderek test işlemlerini yapmalıdır. GSS gelir testi işlemlerini yapan kişilerin testleri bir haftalık süre içerisinde sonuçlanırken, sonuçlar SGK üzerinden işleme konularak GSS üzerinden bundan sonraki prim borçlanmasında yeni durumun göz önünde bulundurulması sağlanır. Bu bakımdan kişilerin GSS gelir testi işlemlerini yapması, maddi olarak büyük bir kazanç sağlamaktadır.

Konuyla ilgili işlemlerde kişilere çeşitli sorular sorulmaktadır. Sorulara verilen yanıtlar ile birlikte test işlemleri tamamlanırken, kişiler sonuçları online olarak da sorgulayarak öğrenebilmektedir.

Bu bakımdan GSS ile ilgili tüm işlemlerde online sistemler kullanılabilir durumdadır. Bu sayede herhangi bir sorun yaşanmadan kişiler ihtiyaçlarını giderebilir. Gerektiği durumlarda ise SGK şubelerinden kişiler GSS hakkında detaylı bilgi alabilir ve destek talebinde bulunabilir. Online hizmetlerin tümünde hiçbir ücret alınmamakta ve bedelsiz olarak işlemler yapılabilmektedir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:3707.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more