Sözcü Plus Giriş

GSS Sorgulama Ve GSS İptal Ettirme İşlemleri

GSS konusunda bilgi almak isteyenler online sorgulama yapabilir. GSS iptal ettirme ve diğer işlemler ile ilgili detaylar haberimizde.

Güncellenme: 15:59, 07/03/2016
GSS Sorgulama Ve GSS İptal Ettirme İşlemleri

Kişilerin sigortasız durumlarında aktif hale gelen GSS için online olarak sorgulama yapılabilir. Sorgulama yapıldığında Genel Sağlık Sigortası ile ilgili tüm durum görüşebilir. Böylece kişielr merak ettiği tüm bilgileri öğrenebilir.

GSS Borcum Var Mı?

GSS borcu konusunda bilgi almak isteyen kişilerin online olarak sorgulama yapması yeterlidir. E devlet üzerinden kullanıma sunulan hizmetler sayesinde kişiler istediği zaman güncel durumunu görebilir. Bu konuda sigortasorgulama.gen.tr sitesinde yer alan GSS sorgulama yazısında belirtildiği gibi kişilerin yararlanabileceği ekran resimdeki gibidir;

GSS blog sitesindeki GSS borç sorgulama yazısında belirtildiği gibi kişiler mevcut borçlarını ödemekle yükümlüdür. Borçların silinmesi ya da GSS iptal ettirme işlemleri güncel mevzuatlara göre mümkün değildir. Bu nedenle kişilerin GSS iptal ettirme işlemleri yerine borç ödeme işlemlerini yapması gerekir. GSS iptal ettirme işlemleri kişilere sağlanan bir hak değildir.

GSS sistemine kişiler nasıl kendi istekleri dışında dahil oluyorsa GSS iptal ettirme işlemleri yapılmadan, çıkış işlemleri de benzer şekilde gerçekleşmektedir. Kişilerin sigortasının aktif hale gelmesi ya da aile bireyleri üzerinden sigortadan yararlanma durumu olması halinde GSS iptal ettirme işlemlerine gerek kalmadan sistem üzerinden sigorta pasif duruma getirilecektir. Bu tür durumların takip edilmesi sırasında da yine kişiler online olarak GSS sorgulama yapabilir. GSS sorgulama yapıldığında hangi tarihlerde sigortadan yararlanıldığı, hangi tarihlerde sigortanın pasif duruma geçtiği görülebilir. Online olarak sunulan hizmetler sayesinde kişilerin GSS ve sigorta ile ilgili tüm işlemlerini yapması kolaylaştırılmıştır. E devlet üzerinden sizler de kolay bir şekilde GSS sorgulama yapabilir ve güncel durumu görüntüleyebilirsiniz.

Yayınlanma Tarihi:09:32,