Reklamsız Sözcü

GSS Sorgulama Ve GSS Öğrenci İşlemleri

GSS dahil edilen kişilerin öğrencilik gibi durumları olması halinde GSS öğrenci işlemleri yapılmalıdır. GSS'ye dair detaylı bilgiler haberimizde.

android-time 09:00
GSS Sorgulama Ve GSS Öğrenci İşlemleri
GSS dahil edilen kişilerin öğrencilik gibi durumları olması halinde GSS öğrenci işlemleri yapılmalıdır. GSS'ye dair detaylı bilgiler haberimizde.

Genel Sağlık Sigortası, sigorta güvencesi olmayan ve güncel mevzuatlar doğrultusunda herhangi bir şekilde sigortadan yararlanamayan kişiler için geçerlidir. Mevzuatlarda öğrenciler özel bir durum olarak belirlendiğinden dolayı öğrencilerin GSS'ye dahil olmaması için ilk olarak GSS öğrenci işlemleri yapılmalıdır. GSS öğrenci işlemlerinde öğrencilerin mutlaka SGK'ya müracaatta bulunması gerekir. Sorgulama blog sitesindeki GSS sorgulama yazısında da belirtildiği gibi bu konuda ilk olarak durum hakkında sorgulama yapılarak bilgi alınması gerekir. Sorgulama işlemlerinde resimdeki hizmet kullanılır.

Hizmet seçimi sonrasında kişilerin güncel durumu ekranda yer alır ve böylece herhangi bir borcun oluşup olmadığı kontrol edilebilir. Eğer kişilerin bu konuda herhangi bir borcu bulunmuyorsa, sistem tarafından bu konuda mesaj yayınlanır. Böylece kişiler kolay bir şekilde konuyla ilgili bilgi alabilir. Esgm blog sitesindeki GSS borç sorgulama yazısında belirtildiği kişilerin borç durumu belirtilen işlemlerin yapılması halinde görülür.

GSS öğrenci işlemlerini yapan kişiler ise bu işlemler sayesinde herhangi bir borçlanmayı önleyebilir. Bunun için ise öğrencilerin öğrenci belgesi alarak SGK'ya gitmesi ve belgeyi işletmesi gerekir. Belgenin belli periyotlarda tekrar kuruma götürülmesi gerekir. Bu konuda kurumdaki personel gerekli desteği sağlar. Bu işlemlerin tekrarlanması ile birlikte GSS öğrenci işlemleri tamamlanır. Eğer öğrenciler durumunu belirtmezse, GSS'ye dahil edilir ve her ay sonunda gelir testine de girilmediği için en üst limitten borçlanma yapılır. Borçlanma ve primlerin ödenmesi gerekir. Bu tür durumlarda öğrencilerin mağdur olması söz konusu olduğundan dolayı belirli dönemlerde GSS öğrenci işlemlerinin yapılması ve GSS açısından tüm yükümlülükler yerine getirilmesi gerekir. SGK şubelerinde yapılan işlemlerde ücret alınmadığından dolayı, ücretsiz bir şekilde işlemler tamamlanabilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:0407.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more