Sözcü Plus Giriş

GSS Tescil Ve GSS Prim Borcu Sorgulama

GSS için bilgi almak isteyen kişiler online olarak GSS tescil ve prim borcu sorgulama yapabilir. E devlet üzerinden ilgili hizmetler erişim sağlanabilir.

Güncellenme: 16:02, 07/03/2016
GSS Tescil Ve GSS Prim Borcu Sorgulama

Kişilerin genel sağlık sigortası durumu hakkında bilgi alabilmesi ve sigortasını takip edebilmesi adına online olarak hizmetler geliştirilmektedir. Online olarak e devlet üzerinden sunulan SGK hizmetleri arasında GSS tescil ve prim borcu sorgulama hizmeti de bulunmaktadır. İlgili hizmetten yararlanan kişielr ise güncel sigorta bilgilerini öğrenebilir. Gssborcsorgulama.com sitesinde yer alan GSS sorgulama yazısında belirtildiği gibi kişilerin yararlanması gereken hizmet ekranı resimdeki gibidir,

Bu ekran üzerinden işaretli seçim yapıldıktan sonra e devlet GSS tescil ve prim borcu sorgulama yapılır. Fakat bu konuda önemli bir detay bulunmaktadır. Kişilerin e devlet girişi yapmaması halinde ilgili GSS tescil ve prim borcu sorgulama ekranı üzerinden herhangi bir bilgi alması mümkün değildir. Bu nedenle ilk olarak kişilerin üyelik girişi yapması ve ardından hizmetlere tıklaması gerekir. Bu sayede direk bilgiler ekranda yer alır ve kişiler yayınlanan bilgiler üzerinden kontrol sağlayabilir.

GSS tescil ve prim borcu sorgulama bağlantısına tıkladıktan sonra ekranda yer alan örnek bir sorgulama şöyledir;

Sorgulama blog sitesindeki GSS borç sorgulama yazısında belirtildiği gibi kişilerin borç bilgisini öğrenmesi için dahi ayın ekranı kullanması gerekir. Bu ekran kişilerin genel sağlık sigortası konusundaki tüm ihtiyaçlarını giderebilir kapasitededir ve kişilerin herhangi bir ücret ödemeden bilgi almasını sağlamaktadır. Sizler de GSS ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınızda belirtilen bilgi ekranını kullanabilirsiniz. Kişilerin e devlet üyeliği olmasa dahi online olarak giriş seçenekleri değerlendirilebilir. Aynı zamanda kişilerin sadece GSS için değil, diğere devlet hizmetlerinden yararlanması da giriş yapıldığında mümkün olur.

Yayınlanma Tarihi:09:13,