Hafta sonu hava durumu nasıl olacak? 28-29 Mayıs İstanbul, Ankara, İzmir

Mayıs ayının son haftası Türkiye'nin pek çok bölgesinde yağmurlu ve parçalı bulutlu bir hava hakimdi. Peki bu hafta sonu yani 28-29 Mayıs'ta Türkiye genelinde, İstanbul, Ankara ve İzmir'de hava durumu nasıl olacak?

Hafta sonu hava durumu nasıl olacak? 28-29 Mayıs İstanbul, Ankara, İzmir

İlkbaharın sonu gelirken Türkiye geneline yağmurlu ve bulutlu bir hava hakim. Tam havalar ısınıyor derken gelen yağmurlar hafta sonu ve tatil planlarını bozdu. Peki bu hafta sonu yani 28-29 Mayıs’ta hava durumu nasıl olacak? Meteorolojinin tahmini hava durumu raporuna göre 28 Mayıs Cumartesi günün batı ve güneybatıda parçalı bulutlu bir hava beklenirken Marmara bölgesinin doğusu, Karadeniz, İç Anadolu, Doğu ve Güneydoğu’da yağmur bekleniyor.

28 mayis cumartesi hava durumu

28 Mayıs Cumartesi İstanbul’un hava durumu için parçalı bulutlu tahmini yapılıyor ve sıcaklık 22-6 olarak veriliyor. Ankara’da ise 19-9 sıcaklık ve yağmur bekleniyor. Cumartesi gününü İzmirlileri bulutlu ama sıcak bir gün bekliyor.  MGM’nin İzmir için sıcaklık tahmini 26-16.

PAZAR GÜNÜ BATIDA HAVA DURUMU GÜNEŞLİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün 29 Mayıs Pazar günü için verdiği hava durumu tahminine göre güneşli hava beklenen yerlerin sayısı Cumartesi’ye göre artıyor ve Batıda sıcaklıklar yükseliyor. Doğu Karadeniz, Güneu Doğu Anadolu ve Doğu Anadolu’da ise yine yağmur bekleniyor.

29 mayis pazar hava durumu

29 Mayıs Pazar günü için üç büyük ilin hava durumu ise şu şekilde: İstanbul parçalı bulutlu 24-16, Ankara parçalı bulutlu 20-9, İzmir Parçalı bulutlu 28-18.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...