Reklamsız Sözcü

Hastane Randevu Alma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Tedavi olmak isteyen kişiler hastane randevu almak için MHRS sistemini kullanmalıdır. Hastane randevu alma adımları haberimizde.

android-time 09:56
Hastane Randevu Alma İşlemleri Nasıl Yapılır?
Tedavi olmak isteyen kişiler hastane randevu almak için MHRS sistemini kullanmalıdır. Hastane randevu alma adımları haberimizde.

Kişilerin hastanelere giderek tedavi olması içi randevu sistemine geçildiğinden dolayı kişilerin hastaneye gitmeden önce ilk olarak hastane randevu alma işlemlerini yapması gerekir. Hastane randevu almak isteyenler için iki yöntem bulunmaktadır. İsteyen kişiler telefon üzerinden isteyen kişiler de internet sitesi üzerinden hastane randevusu alabilir. Sorgulama sitesindeki hastane randevu alma yazısında da belirtildiği gibi kişilerin internet üzerinden işlem yapması için resimde görülen resmi web sitesine giriş yapması gerekir.

SSK haber sitesindeki SSK randevu alma yazısında da belirtildiği gibi kişiler siteye giriş yaptıktan sonra randevu alma adımlarını takip etmelidir. Hastane randevu alma işlemleri adım adım yapıldığından dolayı her adımda kişilerin gerekli bilgileri sisteme girmesi gerekir. Eğer girilen bilgilerde hata yapılırsa ya ad üyelik alınmadan işlemler yapılmak istenirse, hastane randevu alma işlemleri başarısız olur ve tamamlanamaz. Bu nedenle kişilerin online olarak işlemlerine dikkat etmesi gerekir.

MHRS portalına giriş yapıldığında kişilerin hastane randevu alma için üyelik giriş yapması gerekir. Eğer ilk defa randevu alınacaksa, bu konuda üyelik alınması gerekir. Üyelik almak ise sadece kimlik bilgileri üzerinden yapıldığından dolayı online olarak üyelik alınabilir. Üyelik alındıktan sonra ise sadece üyelik giriş yapılması ile birlikte hastane randevu alma formuna erişim sağlanabilir. Formda kişilerin rahatsızlığı, hangi ildeki hastanede tedavi olunmak istendiği ve doktor bilgisi gibi çeşitli seçimlerin yapılması gerekir. Seçimler sonrasında ise son olarak kişilerin gün ve saat seçimi yapması istenir. Doktorun randevularına göre boş bir tarih ve saat seçilerek kişiler hastane randevu alma işlemlerini tamamlayabilir. Online işlemlerde ücret alınmamaktadır.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:5107.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more