Reklamsız Sözcü

HGS Bakiye Yükleme İçin Otomatik Ödeme Talimatı Verme

HGS bakiye yükleme işlemlerinde kişiler kolaylık sağlamak adına otomatik HGS bakiye yükleme talimatı verebilmektedir.

android-time 13:05
HGS Bakiye Yükleme İçin Otomatik Ödeme Talimatı Verme
HGS bakiye yükleme işlemlerinde kişiler kolaylık sağlamak adına otomatik HGS bakiye yükleme talimatı verebilmektedir.

Geçiş konusunda büyük bir avantaj sağlayacak HGS için bakiye işlemlerinin de yapılması gerekmektedir. Geçiş sırasında bakiyeden ücretin tahsil edilmesi için bakiyede yeterli ücretin olması gerekmektedir. Böylece herhangi bir sorun olmadan geçiş işlemleri yapılabilecektir. Bu nedenle de bakiye yükleme gibi işlemlerin düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde bakiyeden ücret tahsil edilememesi sorun yaratacaktır. HGS bakiye yükleme işlemlerinin düzenli olarak yapılması bu konuda sorun yaşanmasını önleyecektir. Hgs.gen.tr sitesindeki HGS bakiye yükleme yazısında belirtildiği gibi yükleme işlemlerinde resmi siteler kullanılabilir. PTT AVM sitesi üzerinden yükleme yapılabilir. İlgili ekran ise şöyledir;

HGS ile yapılan geçişlerde geçiş ücreti indirimlidir ve kişiler bekleme yapmadan hızlı bir şekilde gişelerden geçiş yapılabilmektedir. HGS için bakiye yükleme işlemlerinin kişilerin yapacağı geçişlere göre yapılması gerekmektedir. Her geçişte geçiş ücreti bakiyeden tahsil edileceği için kişilerin bakiye yüklemesi yaparak bakiyeyi yenilemesi gerekmektedir. bakiye yükleme konusunda herhangi bir limit bulunmamaktadır. Bu açıdan kişiler istediği gibi HGS bakiye yükleme yapabilir. Fakat özellikle sürekli geçiş yapan kişilerin sık aralıklarla bakiye yükleme yapmak yerine toplu ödeme yapması ya da otomatik ödeme talimatı vermesi daha yararlıdır. Otomatik ödeme talimatı konusunda kişilerin yapması gereken banka üzerinden gerekli işlemlerin tanımlanmasıdır. Böylece bakiye yükleme işlemleri banka tarafından otomatik olarak yapılacak ve bu sayede kişilerin tekrar tekrar bakiye yükleme yapmasına gerek kalmaz. HGS blog sitesindeki HGS sorgulama yazısında belirtildiği gibi kişiler daha sonradan sadece belli aralıklarla durumunu kontrol etmek için sisteme giriş yapabilir. Giriş yapılan bölüm ise HGS PTT müşteri hizmetleri sayfasıdır.

Otomatik ödeme talimatı için çevrimiçi olarak bankacılık sistemlerine giriş yapılması ve ödeme talimatı verilmesi mümkündür. Bu bakımdan çalışılan bankanın online bankacılık kanalı işlemlerin yapılması yeterli olacaktır. Hemen hemen tüm bankalar bu konuda gerekli desteği sunmaktadır.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:1007.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more