HGS Kaçak Geçiş Sorgulama

HGS abonesi olmayanların gişeleri kullanması halinde HGS kaçak geçiş yapılmış olarak kayıt düşmektedir. HGS sorgulama ile bu konuda bilgi sağlanabilir.

HGS Kaçak Geçiş Sorgulama

Hızlı geçiş yapılarak, beklemeden ücretli yol ve köprülerin kullanılmasını sağlayan HGS için kişilerin abone olmadan geçiş yapmamaya dikkat etmesi gerekmektedir. Hızlı geçiş yapıldığı için sıra olmayan gişelerde sürücüler farkında olmadan hata yapabilmektedir. Bu tür durumlarda bilgi almak için HGS kaçak geçiş sorgulama yapılabilir. HGS geçiş ihlali sorgulama hizmeti HGS resmi portalı üzerinden kullanıma sunulduğundan dolayı kişiler direk ilgili siteye giriş yaparak HGS kaçak geçiş sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilir. Hgs.gen.tr sitesinde yer alan HGS kaçak geçiş sorgulama yazısında da belirtildiği üzere kişiler ceza durumunu kolayca takip edebilir. Sorgulama ekranı şöyledir:

HGS GEÇİŞ İHLALİ SORGULAMA SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

hgs kaçak geçişHGS blog sitesinde yer alan HGS ceza sorgulama yazısında da belirtildiği gibi HGS kaçak geçiş sorgulama işlemlerinde kişilerin online olarak bilgi alacağı kaçak geçiş konusunda sadece plaka bilgisi istenmektedir. Bu bakımdan HGS kaçak sorgulama alanına plakanın girilmesi sonrasında sistem tarafından plaka üzerinden sorgulama yapılarak, güncel bilgiler alınmaktadır. Yayınlanan sonuçlar üzerinden kişiler inceleme yapması halinde herhangi bir kaçak geçiş yapıp yapmadığını öğrenebilir.

HGS kaçak geçiş sorgulama ücretsiz olduğundan dolayı istenildiği zaman sorgulama yapılarak bilgi alınabilir. Herkesin kullanımına sunulan uygulamada kişiler HGS kaçak sorgulama adımlarını takip etmelidir. Üstelik kişiler sadece kendi araçları için değil, diğer araçlar için de HGS kaçak geçiş sorgulama yapabilmektedir. Bunun için hangi araç için bilgi alınmak isteniyorsa sorgulama alanına o aracın plakasının girilmesi yeterlidir. Böylece yine plaka üzerinden HGS kaçak geçiş sorgulama yapılacak ve sonuç yayınlanacaktır.

HGS kaçak geçiş sorgulama sonuçlarına göre kişilerin ceza ödemesi ya da sisteme abone olması gerekecektir. 15 gün içerisinde alınan üyeliklerde cezalar iptal edilmektedir.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...