Reklamsız Sözcü

HGS Sorgulama İşlemleri Ve HGS Veren Bankalar

HGS aboneliği almak isteyen kişilerin tek seçeneği PTT olmazken, PTT dışında bankalar aracılığıyla da abonelik alabilir. İşte HGS veren bankalar listesi...

android-time 10:24
HGS Sorgulama İşlemleri Ve HGS Veren Bankalar
HGS aboneliği almak isteyen kişilerin tek seçeneği PTT olmazken, PTT dışında bankalar aracılığıyla da abonelik alabilir. İşte HGS veren bankalar listesi...

Kişilerin hızlı geçiş sistemine dahil olabilmesi için abone olması gerekir. Abonelik her araç için ayrı ayrı olduğu için araç ruhsatı ile birlikte başvuru yapılması gerekir. Başka bir araca ait etiketin diğer araçta kullanılması yasaktır ve bu tür durumlarda kişilere cezai işlemler uygulanmaktadır. Bu tür yaptırımlara maruz kalmamak adına kişilerin her araç için ayrı bir abonelik alması gerekir. Hgs.gen.tr sitesindeki HGS sorgulama yazısında belirtildiği gibi abonelik sonrasında kişiler kolay bir şekilde abonelik takibini online olarak yapabilmektedir.

Abonelik Nasıl Alınır?

Abonelik alınması için kişilerin hangi kurum üzerinden başvuru yapacağını kararlaştırması gerekir. Bu konuda kuruma gidilerek kişilerin bizzat başvuru yapması gerekir. Kişilerin adına açılan abonelikte araç bilgileri de yer alır ve başvurunun tamamlanmasının ardından kişilere bir etiket verilir. Bu etiket araca yapıştırılmalıdır. Araca yapıştırılan etiket sayesinde geçişlerde sistem etiket üzerinden araç bilgilerini alarak, geçiş ücretini tahsil etmektedir. Üstelik aboneler aracsorgulama.net sitesindeki HGS bakiye sorgulama yazısında belirtildiği gibi online olarak bakiye detaylarına dahi ulaşabilir.

Abonelik için bankalar listedeki bankalara müracaat edilebilir;

Türkiye İş Bankası
Garanti Bankası
Ziraat Bankası
Akbank
Yapı Kredi Bankası
Vakıfbank
Halk Bankası
Kuveyt Türk
TEB
Denizbank
Bank Asya
Türkiye Finans

Belirtilen banklara müracaat eden kişilerin dönemsel olarak hizmetlerin iptal edilebileceği ve ya bankalar tarafından yapılan değişiklikler ile birlikte yeni abonelik alımının kapatılabileceğini de unutmaması gerekmektedir. Fakat bankalar dışında PTT üzerinden her zaman sorunsuz bir şekilde abonelik alınabilir. Banka ve PTT dışında bazı anlaşmalı petrol istasyonlarına da başvuru yapılabilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:5207.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more