Sözcü Plus Giriş

HGS Sorgulama ve PTT Müşteri Uygulamasının Kullanımı

HGS, PTT müşteri uygulaması aboneler tarafından kullanılabilen bir portaldır. İşte HGS PTT müşteri uygulaması ile ilgili detaylar...

Güncellenme: 15:37, 07/03/2016
HGS Sorgulama ve PTT Müşteri Uygulamasının Kullanımı

Kişilerin abonelikleri ile ilgili bilgi alması amacıyla HGS PTT müşteri uygulaması kurulmuştur. İnternet üzerinden hizmet veren portal sayesinde kişiler ihtiyaç duydukları anda sisteme giriş yapabilir. HGS Müşteri Hizmetleri hızlı geçiş sistemi aboneleri tarafından kullanılabilecek bir portaldır. portal üzerinden yapılacak üyelik işlemleri sonrasında istenildiği zaman direk abonelik bilgilerine ulaşılabilmekte ve gerekli işlemler yapılabilmektedir.

Hızlı geçiş sistemi için vatandaşlar HGS sorgulama gibi işlemler yapmak isteyebilmektedir. HGS mevzuatı gereğince abone kişilere herhangi bir sınırlama getirilmemiştir. Aracsorgulama.net sitesindeki HGS sorgulama yazısında belirtildiği gibi kişilerin işlem yapması için kullandığı ekran resimdeki gibidir,

HGS sorgulama dışında sistemde mevcut HGS bakiye sorgulama ya da HGS bakiye yükleme gibi hizmetlerden de yararlanılmalıdır. Geçiş için çok önemli durumdaki bakiye durumu hakkında bilgi almak isteyen aboneler müşteri hizmetleri sisteminde mevcut hizmetlerinden yararlanabilir. Yapılan sorgulama ile birlikte kişilerin güncel abonelik bilgilerine ulaşılabilir ve bakiye durumu kontrol edilebilir.

Gib.gen.tr sitesindeki HGS kaçak geçiş sorgulama yazısında belirtildiği gibi kişiler geçiş ihlali gibi sorgulama işlemlerini dahi online olarak yapabilir durumdadır. Bu açıdan HGS PTT müşteri uygulaması kişiler için büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Kurumlara gitmeden internet üzerinden işlemlerin yapılması ile birlikte kişiler ihtiyaç duyduğu anda resmi durumu görme şansına sahiptir.

Sistem üyelik ile çalıştığından dolayı ilk defa giriş yapan kişilerin üyelik oluşturması gerekir. Üyelik kimlik bilgileri üzerinden alınabilir. Bu bakımdan kısa süren işlemler sonrasında isteyen herkes üyeliğe sahip olabilir. Üyelik alındıktan sonra ise sisteme giriş yapılarak ihtiyaç duyulan bilgilere göre işlemler yapılabilir.

Yayınlanma Tarihi:14:17,