Sözcü Plus Giriş

KKB Kredi Notu Sorgulama İşlemleri

KKB kredi notu kişiler bankalar ile ilişkilerini belirleyen önemli bir kriterdir. Site üzerinden yapılan sorgulama ile herkes kredi notunu öğrenebilir.

Güncellenme: 15:51, 07/03/2016
KKB Kredi Notu Sorgulama İşlemleri

Kişilerin bankalara yaptığı ödemeler sonucunda işlem notu oluşturulur. Bu not kişinin genel bir nota sahip olmasını sağlarken, bu not kredi notu olarak adlandırılmaktadır. Findeks adlı internet sitesi üzerinden yapılan sorgulamalar ile birlikte kişiler kredi notunu öğrenebilir. Sorgulama.biz.tr sitesindeki kredi notu sorgulama yazısında da belirtildiği gibi kişilerin sorgulama yaptığı ekran resimdeki gibidir;

Üyelik sistemine sahip Findeks sitesinde kişilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına ilk olarak sisteme üye olması gerekir. Fakat üyelik ücretlidir. Bu nedenle not bilgisini öğrenmek isteyen kişilerin üyelik ücretini ödemesi zorunludur. Sorgulama blog sitesindeki Findeks not sorgulama yazısında da belirtildiği gibi üyelik işlemleri tamamlandıktan sonra ancak sorgulama ile bilgilere erişim sağlanabilir.
Sitede kişilerin kredi notu açısından detaylı analizler ve raporlar sunulmaktadır. Bu açıdan özellikle riskli durumdaki kişilerin mutlaka online olarak destek alması gerekir. Site üzerinden yapılan sorgulamalar ile durumun takip edebilen kişiler bu sayede herhangi bir sorunla karşılaşmadan durumunu iyileştirebilir.

Sadece kredi notu sorgulamak için değil, destek almak için de Findeks sistemi kullanılabilir. Sitede yer alan danışmanlık hizmetleri ile birlikte kişilerin güncel durumunu takip etmesinin yanında hangi işlemleri yapması gerektiği, riskli durumdan nasıl çıkabileceği gibi pek çok konuda bilgi alınarak işlemler bu yönde yapılabilir. Kredi notunun yükselmesi için en önemli kriter, borçların zamanında ödenmesi ve aksama yapılmamasıdır. Eğer düzenli ödeme sağlanırsa, notta da yükselme yaşanır. Fakat ödemelerde aksamalar sürerse nottaki düşüş de sürer. Bu nedenle kişilerin bu detaya dikkat etmesi ve danışmanlık hizmeti alınmasa dahi ödemelerde son ödeme tarihlerine sadık kalınması gerekir.

Yayınlanma Tarihi:10:35,