Sözcü Plus Giriş

Türkiye genelinde kişilerin ekonomik anlamda ne durumda olduğunun görüntülenebilmesi ve özellikle kredi notunun öğrenilmesi adına Findeks adı verilen özel bir sistem kullanıma sunulmuştur. Findeks aracılığıyla yapılan işlemler sayesinde işler kolay bir şekilde kredi notunun ne olduğunu görüntülenebilmektedir. Bu bakımdan sizler de kredi notu konusunda bilgi almak istiyorsanız Findeks internet sitesini kullanabilirsiniz. Üyelik sistemiyle çalışan Findeks sitesinde yapmanız gereken işlemler öncesinde mutlaka üyelik konusunda gerekli ödemeleri yaparak ücretli olarak sunulan üyelik türlerinden bir tanesine sahip olmaktır. üyelik alındıktan sonra ihtiyaç halinde kolay bir şekilde kredi notu sorgulamaları yapılabilir. Kredihesapla.gen.tr sitesinde yer alan kredi notu sorgulama yazısında da belirtildiği üzere örnek bir sorgulama sonucu şöyledir;

Findeks Resmi Sitesinde Kredi Notu Sorgulamak İçin Tıklayınız

Kredi Notu Sorgulama

Sorgulama.biz.tr sitesinde yer alan kredi notu yazısında da belirtildiği gibi Türkiye genelinde kredi notu Türkiye ortalaması 900 ile 1400 arasında değişmektedir. Bu ortalamalar da kişiler Türkiye ortalaması içerisinde yer alacaktır. kredi notu sisteminde en düşük puan 0 olurken maksimum alınabilecek kredi notu 1900 olarak belirlenmiştir. Bu bakımdan kredi notu sorgulaması yapan kişilere bu puan aralığına göre durumunu değerlendirilmesi mümkün olacaktır. aynı zamanda kişilere kredi notuna bağlı olarak risk analizi de sistem tarafından yapılmaktadır. Bu açıdan kredi notunun iyi ya da kötü olup olmadığı kolay bir şekilde görülebilmektedir.

Kredi notu ile ilgili bilgi almak istiyorsanız sizler de internet üzerinden sunulan internet sitesi aracılığıyla kolay bir şekilde sorgulama yapabilir ve bilgi alabilirsiniz. Kredi notu sorgulama işlemlerinde Findeks dışında resmini bir siteye de uygulama bulunmadığından dolayı işlemlerin mutlaka Findeks üzerinden yapılması gerekmektedir. Bu açıdan kişilerin işlemlerini yaparken hangi site üzerinden işlem yaptığına dikkat etmesi gerekmektedir. Böylece herhangi bir sorunla karşılaşmadan kolay bir şekilde işlem yapılabilir ve bilgi alınabilir.