Kredi Notu Yükseltme İşlemi Nasıl Yapılır?

Findeks ile gündeme gelen kredi notunda kişilerin en çok istediği durum Findeks kredi notunun yükseltilmesidir. Kredi notu nasıl hesaplanır, nasıl sorgulanır detayları haberimizde.

Kredi Notu Yükseltme İşlemi Nasıl Yapılır?

Kredi notu kişilerin bankalara olan borçlarını zamanında ödeyip ödemediğini göre değişmektedir. Bankalardan alınan hizmetlerde banka ile kişiler arasında bir sözleşme imzalanırken bu sözleşmede iki tarafın da yükümlülükleri detaylı olarak açıklanmaktadır. Sözleşme şartlarına uymayan, ödemelerini zamanında yapmayan ya da hiçbir şekilde ödeme yapmayarak gecikme yaşatan kişiler kredi notu açısından eksi bir puan almaktadır. Bu bakımdan kişilerin bankalardan alacağı yeni hizmetlerde geçmiş dönemde yaptığı işlemler dikkate alınmakta ve kredi notu incelenmektedir. Kredi notu düşük olan kişilerin bankadan tekrar bir hizmet alma noktasında sorun yaşaması oldukça muhtemeldir.

Bu tür durumlarda ise kişilerin kredi notunu yükseltme işlemlerini yapması gerekmektedir. Kredi notu yükseltme çok kısa süre içerisinde olabilecek bir işlem değildir. Kredi notunun yükselebilmesi adına kişilerin tüm bankalardaki borçlarını düzenli bir şekilde ödemesi ya da borcunu kapatması gerekmektedir. Böylelikle bankalara olan borçların kapatılacağı gibi işlemlerden olumlu bir puan kredi notuna eklenecektir. Bir şekilde yapılacak işlemler ile birlikte kredi notu yükseltme işlemleri belirli bir zaman dilimi içerisinde gerçekleştirilebilir ve kişilerin kredi notu üzerinde herhangi bir sorun yaşamasa önlenebilir.

Resmi Findeks Sitesine Giriş İçin Tıklayınız

Kredi notu ile ilgili tüm takip işlemleri sadece Findeks aracılığıyla yapıldığından dolayı kredi notu sorgulama, kredi notunu takip etmek ya da danışmanlık gibi hizmetlerden yararlanarak daha kısa süre içerisinde kredi notu yükseltme işlemlerini yapmak isteyen kişilere Findeks internet sitesine giriş yapması gerekir. Kredihesapla.gen.tr sitesinde yer alan Findeks kredi notu hesaplama yazısında da belirtildiği üzere üyelik giriş ekranı şöyledir;

Kredi Notu Yükseltme

Findeks internet sitesine giriş yapıldığında kişilerin üyelik bilgileri üzerinden güncel durumu görüntülenecek ve kredi hesapla blog sitesinde yer alan  kredi notu sorgulama yazısında da belirtildiği gibi kredi notu hakkında bilgi sahibi olunması sağlanacaktır. Fakat Findeks internet sitesinde üyelikler ücretli olduğu için kişilerin öncelikli olarak ücretli üyelik tiplerinden birisini seçerek üyelik alması gerekir. Böylece alınan üyelik üzerinden ay içerisinde istenildiği kadar giriş yapılarak sorgulama işlemleri gerçekleştirilebilir ve kredi notunun güncel durumu kolay bir şekilde öğrenilebilir.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...